מאמרים

Home » מאמרים

מאמרים

בחירת עו ד פינוי בינוי

ביציאה לפרויקט כזה אתם רוצים לדעת היטב איך לבחור עורך דין פינוי בינוי ולדעת גם איך הוא יכול לסייע לכם.

למאמר המלא

מתחם פינוי בינוי

אם אתם מתעניינים בתחום של התחדשות עירוניות אז לבטח נתקלתם במושג מתחם פינוי בינוי ואולי, אתם לא לגמרי מבינים מה הוא אומר, אז בשורות הבאות נפרוש בפניכם את כל המידע לו אתם זקוקים בכדי להבין את הדברים יותר לעומק ואת הקשר בין התחדשות עירונית ומתחמי פינוי בינוי והקריטריונים להכרזה על מתחמים אלו.

למאמר המלא

חוקי פינוי בינוי

חוקי פינוי ובינוי (עידוד מיזמי פינוי ובינוי) או בשמו הקודם חוק פינוי ובינוי (פיצויים) הוא חוק שמטרתו להסדיר את מסגרת ההתקשרות של בעלי זכויות במקרקעין במתחמים אשר הוגדרו על פי התב”ע (תוכנית שמקודמת על ידי מוסדות התכנון) או על פי צו של שר האוצר כמתחמי פינוי-בינוי וכן, נוסף על כך, להסדיר את אופן הביצוע של פרויקטים מסוג זה בכלל.

למאמר המלא

הסכם פינוי בינוי משרד השיכון

אם אתם מחפשים נוסח של הסכם פינוי בינוי לצורך קידום פרויקט כזה עבור הבניין המשותף בו אתם מתגוררים, חשוב מאוד שתבינו כבר כעת: את כל ההתנהלות המשפטית שלכם בפרויקט רצוי להשאיר בידיו של עורך דין מקרקעין בעל התמחות וניסיון בתחום הפינוי בינוי בלבד.

למאמר המלא

נוסח הסכם פינוי בינוי

התנהלות בפרויקט פינוי בינוי משלב ההתקשרות עם יזמים פוטנציאליים ועד לשלב ביצוע הפרויקט חייבת לעשות באמצעות עו”ד והתנהלות בפרויקט מסוג פינוי בינוי ללא ליווי מלא של עורך דין היא כמעט מתכון בטוח לכישלון, לעוגמת נפש ולהפסדים כספיים.

למאמר המלא

תוכניות פינוי בינוי בת ים

בתוך הסבך הגדול של התכנית הלאומית הנקראת פינוי בינוי בת ים היא אחת הערים שבה יכולים תושבי העיר להפיק ערך רב מאוד מהתכנית, ולא מעט מהם כבר עושים זאת.

למאמר המלא

עורך דין פינוי בינוי בת ים

בישראל נערכות מדי יום מאות עסקאות נדל”ן בליווי עורכי דין מוכשרים, כאשר חלקם בקיאים בתחום וחלקם פחות. אך יש להבהיר כי מעבר ליכולות והכישורים האישיים של כל עורך דין – מוכשר “ותותח” ככל שיהיה, חשוב תחילה לוודא שעורך הדין המטפל בעסקת נדל”ן כלשהי, יאחז בהתמחות הרלוונטית לסוג העסקה שהוא נבחר ללוות ושבעניינה הוא מייעץ ומייצג את לקוחותיו.

למאמר המלא

פינוי בינוי הסכמת דיירים

בכל פרויקט פינוי בינוי הסכמת דיירים היא תנאי מפתח להזנקת הפרויקט ולמרבה הצער, ישנם מקרים רבים מדי בהם הסכמה כזאת או שיתוף פעולה מצד הדיירים אינה מושגת בקלות לה היינו מצפים.

למאמר המלא

פינוי בינוי כפוי

המונח פינוי בינוי כפוי הוא מונח שמשקף סיטואציה בה המדינה כופה על אדם אחד או יותר להשתתף, או לכל הפחות, לא למנוע את עריכתו של פרויקט פינוי בינוי ויש לכך כמה סיבות.

למאמר המלא

פינוי בינוי תל אביב יפו

אם תבחנו את מפת הפרויקטים בתחום הפינוי בינוי בישראל, תוכלו לגלות תופעה מאוד מעניינת. בפריפריה הרחוקה לא מתקיימים פרויקטים כאלה כלל. בפריפריה הקרובה ישנם פרויקטים בודדים ונקודתיים מאוד וככל שמתקרבים למרכז, לגוש דן ולתל אביב, הופכת המפה לצפופה הרבה יותר עם עשרות פרויקטים בכל רגע נתון. מדוע זה קורה ומדוע בכל הקשור לתחום של פינוי בינוי תל אביב יפו היא מיקום אטרקטיבי שמייצר פרויקטים רבים? על כך נסביר בשורות הבאות.

למאמר המלא

איך עובד פינוי בינוי

אז איך עובד פינוי בינוי? על כך בשורות הבאות.

למאמר המלא

איך לבחור עורך דין פינוי בינוי

הכלל הפשוט אומר שלא עושים עסקת נדל”ן ללא עורך דין והכלל הזה הופך לחזק וחד משמעי עוד יותר כאשר מדובר בפרויקט פינוי בינוי.

למאמר המלא

דייר סרבן פינוי בינוי

בדרככם לביצוע פרויקט פינוי בינוי, אתם יוצאים לדרך חדשה שיכולה לשנות את חייכם בצורה דרמטית ולהשביח את ערך הנכסים שלכם. יחד עם זאת, בפרויקט כזה עליכם לצפות לשורה של אתגרים עימם יהיה עליכם להתמודד.

למאמר המלא

עורך דין פינוי בינוי תל אביב

נכנסים לפרויקט פינוי בינוי בתל אביב ומחפשים עורך דין מקצועי ומסור שייצג אתכם?

למאמר המלא

עורכי דין פינוי בינוי

אם הבניין בו אתם מתגוררים אושר לפרויקט פינוי בינוי, זו בשורה מצוינת שמתחילה שינוי משמעותי בחיים שלכם.

למאמר המלא

עו”ד רכישת דירה יד ראשונה מקבלן – מדוע הוא חשוב?

רכישת דירה הנה אחת העסקאות המשמעותיות במהלך חייו של אדם ובכל זאת ישנם רוכשים רבים שמחליטים שלא לפנות ליעוץ משפטי או שפונים לקבלת ייעוץ מעו”ד שאינו בקיא בתחום, הואיל והם אינם מכירים את היבטיה השונים והמורכבים של העסקה ואת האותיות הקטנות שמסתתרות בהסכמי המכר שמנוסחים לרוב באופן לא שוויוני לטובת הקבלן. לפיכך קיימת  חשיבות גדולה לקבלת ייעוץ וליווי משפטי של עו”ד ברכישת דירה יד ראשונה, שתחום התמחותו בדיני מקרקעין לרבות בעסקאות רכישה מסוג זה ואשר באמתחתו ניסיון רב בהיבטיה השונים של העסקה ובמתן מענה מקצועי ויעיל, זאת החל מהשלבים הראשונים של עריכת הסכם המכר,.

למאמר המלא

ליווי וטיפול של עו”ד ברישום חברה

לצד מומחיות בתחום המקרקעין והנדל”ן, משרדנו עוסק גם בתחום המשפט המסחרי והחברות ומספק ליווי משפטי שוטף לקשת רחבה של חברות ולקוחות מסחריים בכל הקשור לפעילות היומיומית בתחום דיני החברות, תוך מתן מענה מהיר ויעיל והבנה של צרכיו העסקיים של הלקוח.

למאמר המלא

תמ”א 38 הריסה ובניה מחדש
תוכנית מתאר ארצית מספר 38 נועדה לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה אשר קיבלו היתר בנייה לפני יום 1.1.1980  ואינם עומדים בתקן 413. מטרת התכנית הנה הענקת תמריץ כלכלי ליזמים לחזק את הבניין הישן, בין באמצעות חיזוק הבניין הישן ובין ע”י הריסתו ובנייתו מחדש. הואיל ובעבר, יזמים רבים התקשו להוציא לפועל פרויקטים מסוג זה בשל הליכים בירוקרטיים ארוכים ונשיאה בעלויות מס גבוהות, חלו במהלך השנים האחרונות, תמורות שונות בהוראות תמ”א 38 ובחקיקה משלימה להן כמו בהוראות חוק מיסוי, זאת במטרה לעודד יזמים לבצע לפרויקטים מסוג זה.

למאמר המלא

קניית דירה תמ”א 38

אין מחלוקת על כך שישנה וודאות גדולה בקניית דירת יש שנייה לעומת  קניית דירה תמ”א 38 שכן הנכס הנמכר קיים ואפשר לבדוק ולבקר בו, יחד זעם זאת, קניית דירה בפרויקט של תמ”א 38 עשויה להיות נוחה ומשתלמת אם ההליך מלווה על ידי אנשי המקצוע הנכונים שמכירים את התחום ובעלי מומחיות לבצע את כל הבדיקות הדרושות עבור הקונים שנהנים, בסופו של דבר, מדירה חדשה מקבלן בתוך אזורי ביקוש בערים הגדולות..

למאמר המלא

מס שבח על תמ”א 38

מס שבח הוא מס המוטל על הרווח שנצבר, אם וככל שנצבר, מיום רכישת הנכס ועד ליום מכירתו, לדוגמה: בעל דירה מוכר את הדירה אותה רכש מספר שנים קודם לכן, במחיר גבוה יותר ולפיכך נוצר לו רווח שנקרא במקרקעין “שבח”, על שבח זה מוטל מס, הוא מס השבח.

. קביעת גבוה המס שיחול על עסקת המכר הנה מורכבת ותלויות משתנים שונים כמו מועד יום רכישת הנכס, ניכויים, דחיות מס ומתן פטורים בתנאים מסוימים.. לפיכך כאשר מדובר בחבות מס שבח על תמ”א 38  יש לקחת בחשבון את כל המשתנים כאמור ולבצע תכנון מס מקדים.

למאמר המלא

תמ א 38 אחוז הסכמה

חוק המקרקעין קובע כי נדרשת הסכמה של כל בעלי הדירות בבית המשותף על מנת לבצע עבודה שמטרתה חיזוק הבניין והרחבת הדירה ע”י תוספת ממ”ד או בנייתה מחדש. יחד עם זאת ולאור החשיבות שיש בפרויקטים מסוג תמ”א 38, נקבע כי המפקח על הבתים המשותפים רשאי לאשר פרויקט מסוג תמ”א 38 חיזוק או הריסה ובנייה, גם מקום בו אין את הסכמת כל בעלי הדירות בבית המשותף, ובלבד שיש את הרוב הדרוש בהתאם לחוק, וזאת כדי לאפשר את מימוש מטרותיה של תמ”א 38 על אף קיומם של מתנגדים. בשורות הבאות נפרט את אחוז הסכמה לתמ”א 38 בהריסה ובנייה ובחיזוק, בהתאם להוראות החוק.

למאמר המלא

תמ א 38 זכויות הדיירים

במידה שעל הבניין שלכם חלה תמ”א 38  ובמידה שהתחלתם לקבל הצעות מיזמים, חשוב שתדעו את כל מה שצריך על זכויות דיירים בתמ”א 38.

למאמר המלא

משרד עורכי דין תכנון ובניה

משרדנו עוסק  מזה מס’ שנים בייצוג לקוחות פרטיים ועסקיים בכל ההיבטים שקושרים בדיני התכנון והבנייה ביניהם בקשות להיתרים, תב”ע, תמ”א 38, היטלי השבחה וכן בליטיגציה בפני ועדות תכנון, עתירות ועררים.

למאמר המלא

תמ”א 38 הסכמת דיירים

פרויקט תמ”א 38 מסוג הריסה ובנייה או חיזוק צופן  בחובו יתרונות רבים כמו העלאת איכות החיים, הטבות כלכליות עבור בעלי הדירות וכן חיזוק הבניין מפני רעידות אדמה  יחד עם זאת, ישנם לא מעט אתגרים שעומדים בפני היזם ובעלי הדירות בבניין, כמו אתגרים תכנוניים, משפטיים ופסיכולוגיים שמצריכים סבלנות, זאת בנוסף להתמודדות עם בעלי דירות בבניין שאינם מעוניינים לממש את הפרויקט חרף היתרונות שמנינו לעיל.

למאמר המלא

תמ”א 38 התנגדות דיירים
בשנים האחרונות פרויקטים רבים בהתחדשות עירונית תופסים תאוצה בכל רחבי הארץ אך לא פעם, ישנם פרויקטים שמתעכבים עוד בשלבים הראשוניים ביותר של הפרויקט עקב התנגדות מצד בעלי הדירות בבניין שאינם מעוניינים בקידום הפרויקט ומבקשים לסכלו בשל סיבות שונות ומגוונות כמו רצון לקבל תמורה גבוהה יותר לעומת התמורה שניתנת לבעלי הדירות האחרים בבניין, סחטנות, סכסוכי שכנים, אי נוחות להתגורר בדירה בתקופת העבודות בבניין או בשל קושי רגשי…

למאמר המלא

כמה עולה עורך דין קניית דירה
רכישת דירה מיד שנייה או יד ראשונה מקבלן, מלווה בלא מעט עלויות שלעיתים אינן נלקחות בחשבון ואשר יכולות להגיע לסכומים לא מבוטלים, מעבר למחיר הדירה,  כמו תשלום במס רכישה, הוצאות תיווך, הצמדת המחיר למדד, שיפוץ, הוצאות בגין לקיחת משכנתא ו עלות עורך דין בקניית דירה עליו נפרט במאמר מטה

למאמר המלא

חשיבותו של עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין

באופן כללי, בכל עסקת מקרקעין מוטלים חיובים במס על הצדדים לעסקה, מבין אם מדובר בעסקת קומבינציה, בפרויקטים של התחדשות עירונית (הריסה ובנייה/ חיזוק) ,פינוי בינוי, רכישת דירה מקבלן, מכירה ורכישת דירה יד שנייה, קנייה ומכירה של נכסים מסחריים, וכדומה. לשירותיו של עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין יכולה להיות, אם כן, משמעות גדולה מבחינת היבטי המס והתשלום שיוטל על הצדדים לעסקה .

למאמר המלא

לעבוד עם עורך דין מקרקעין מומלץ

עסקת  מקרקעין היא לרוב העסקה המשמעותית ביותר בחייו של אדם. לא פעם גם מדובר בעסקאות מורכבות שכוללות היבטים שונים של מיסוי, תכנון ובנייה, התנהלות מול רשויות תכנון ועוד, תוך שאיפה לבצע את העסקה בצורה יעילה, כדאית ואופטימלית לכל צרכיו של הלקוח.

למאמר המלא

תפקידיו ועיסוקיו של עורך דין מומחה למקרקעין

עורך דין מומחה למקרקעין עוסק בקשת רחבה של היבטים משפטיים בתחום המקרקעין והנדל”ן, דבר שמחייב בקיאות, ידע יסודי ומעמיק, שליטה בחקיקה, בתקנות ובסוגיות המגוונות בתחומים אלה. עורך דין מומחה למקרקעין עוסק בין היתר בעסקאות נדל”ן,  , בפרויקטים של התחדשות עירונית תמ”א 38 (הריסה ובנייה/ חיזוק), פינוי בינוי, ייצוג יזמים, ייצוג חברות קבלניות ציבוריות ופרטיות ואנשים פרטיים תוך ראיה מקיפה ואינטגרטיבית של מלוא היבטי העסקה לרבות , בכל הקשור להיבטי מיסוי מקרקעין, תכנון ובנייה ועוד. בשורות הבאות נבחן כמה מתחומים אלו בהם עוסקים עורכי דין מקרקעין.

למאמר המלא

עורך דין תמ”א 38 בירושלים – ייצוג לדיירים ויזמים

גרומן ושות’ חברת עו”ד הנו משרד בוטיק עוסק בתחום המקרקעין, ומתמחה בפרט בתחום התחדשות העירונית.(תמ”א חיזוק/ הריסה ובנייה ופינוי בינוי), הן בייצוג יזמים וקבלנים והן בייצוג בעלי דירות. לאורך השנים רכש משרדנו  ניסיון עשיר בעשרות רבות של פרויקטים מתחום ההתחדשות העירונית תוך מתן יעוץ משפטי וליווי אישי בכל שלבי הפרויקט, לרבות איתור צרכים ומתן פתרונות יצירתיים לחסמים משפטיים, מוניציפליים ופסיכולוגים בפרויקטים מורכבים אלו. , יכולתנו לייצג הן יזמים והן בעלי דירות, באה לידי ביטוי ביכולת ובמומחיות שמשרדנו מעניק ללקוחותיו באמצעות מעטפת משפטית מלאה לכל היבט של הפרויקט באופן מקצועי ומעמיק תוך טיפול מהיר ויעיל מול רשויות התכנון, רשויות המס, המערכת הבנקאית וכל רשות ו/או מוסד אחר שרלבנטי למימוש  פרויקטים אלה.

למאמר המלא

עורך דין תמ”א 38 ברמת גן – שורה ארוכה של פרויקטים

משרד עורכי הדין גרומן ושות’ הנו אחד מהמשרדים המובילים והוותיקים בתחום ההתחדשות העירונית ובעלי מומחיות ומקצועיות מיוחדת בתחום המקרקעין בכלל ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט.  . לאורך השנים משרדנו רכש מוניטין מצוין וניסיון רב בייצוג, ליווי ובמתן פתרונות משפטיים לחברות יזמיות, חברות קבלניות, משקיעים בעסקאות מקרקעין מורכבות, גופים ציבוריים, ובעלי דירות. על ידי מתן מעטפת משפטית מלאה וליווי  באופן אישי ורצוף בכל שלבי חייו של הפרויקט החל משלבי תכנון העסקה ועד לקבלת מפתח בדירה, לרבות ליווי וייצוג לקוחותינו מול רשויות המס, רשויות התכנון, המערכת הבנקאית וגורמים נוספים המעורבים בפרויקטים.

למאמר המלא

משרד עורכי דין נדל”ן ותיק ומנוסה

גרומן ושות’ חברת עו”ד הינו משרד עורכי דין נדל”ן בעל ניסיון עשיר ומגוון בענף המקרקעין בכללותו ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט, אשר מייצג מזה למעלה מעשור חברות יזמיות וחברות קבלניות, גופים ציבוריים, משקיעים בעסקאות נדל”ן ובעלי דירות בבניינים שונים ברחבי הארץ משרדנו מעניק ללקוחותיו הפרטיים והעסקיים קשת רחבה של שירותים משפטיים שכוללים ליווי ייעוץ וטיפול משפטי בעסקאות של התחדשות עירונית מסוג תמ”א 38 (חיזוק/ הריסה ובנייה) ופינוי בינוי, עסקאות מכר ורכישה, עסקאותקומבינציה, טיפול בהסכמי מימון בנקאיים וחוץ בנקאיים, ביצוע הסכמים בארה”ב ועוד

למאמר המלא

מס שבח בגין מכירת דירת מגורים היום שאחרי תקופת המעבר
מאת: מעיין מעודה, עו”ד משרד גרומן ושות’ עורכי דין

ביום 29.07.2013 פורסם ברשומות תיקון מס’ 76 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) התשכ”ג – 1963 (להלן: “התיקון” ו “החוק” בהתאמה) במסגרתו החל מיום 01.01.2014 (להלן: “יום המעבר”) בוטל סעיף 49 ב(1) לחוק מיסוי מקרקעין..
למאמר המלא

הליכים נגד דייר סרבן- מתי תובעים?
מאת: משרד גרומן ושות’ עורכי דין

הבדלים בין הסוגים השונים של ההתחדשות העירונית ביחס אל הדייר הסרבן ומאפייניהם..

למאמר המלא

חוק המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות), תשל”ה 1974 – תיקון מס’ 9

מאת: משרד גרומן ושות’ עורכי דין

המדינה תהיה ערבה לרכיב המע”מ; היזמים והבנקים ירוויחו…

למאמר המלא