הסכם פינוי בינוי משרד השיכון

Home » מאמרים » הסכם פינוי בינוי משרד השיכון

הסכם פינוי בינוי משרד השיכון

Posted on

אם אתם מחפשים נוסח של הסכם פינוי בינוי לצורך קידום פרויקט כזה עבור הבניין המשותף בו אתם מתגוררים, חשוב מאוד שתבינו כבר כעת: את כל ההתנהלות המשפטית שלכם בפרויקט רצוי להשאיר בידיו של עורך דין מקרקעין בעל התמחות וניסיון בתחום הפינוי בינוי בלבד. חיפוש של הסכם פינוי בינוי משרד השיכון לא יוכל לעזור לכם. בשנת 2014 אכן פרסם משרד הבינוי והשיכון מדריך מקיף שאמור לסייע לדיירים שמעוניינים לקדם פרויקט פינוי בינוי בבניינם, אבל שום דבר מהנאמר במדריך לא יוכל לסייע לכם להבטיח את האינטרסים שלכם בפרויקט כל כך מורכב ורגיש מבחינת הזכויות שלכם, ובטח שלא תמצאו שם נוסח של חוזה פינוי בינוי, ועל אחת כמה וכמה שלא תוכלו למצוא שם הסכם פינוי בינוי שתפור למידות שלכם ומוודא שהאינטרסים שלכם מבוטחים הרמטית בהתאם למאפיינים הייחודיים של בניין המגורים שלכם ואופי האוכלוסייה שבאזורכם.

 

עריכת הסכם פינוי בינוי זה מקצוע

פרויקט פינוי בינוי הוא פרויקט שמעורב בו המון כסף והמון אינטרסים. אתם, כדיירים שנהנים מיתרונות תכנית פינוי בינוי ולא נדרשים להוציא מכיסם דבר, עלולים לשכוח את העובדה הפשוטה הזאת ולעשות צעדים פזיזים שיפעלו לרעתכם בהמשך הדרך או לכל הפחות לא יאפשרו לכם למקסם את התמורות המרביות שהנכם יכולים לקבל או הביטחונות כדי לשמור על זכויותיכם. הנכם נדרשים לפעול או להישמר משתי חזיתות – מצד אחד, ישנו היזם שלמעשה יוצא לדרך עם הפרויקט שלכם במימון ההון העצמי שלו ובאמצעות אשראי שהוא לוקח כנגד שעבוד המקרקעין שלכם. צריך לזכור כי הדרך של היזם לקבל מימון או אשראי מאת מוסד פיננסי ארוכה כך שבתנאים אלה, יפעל היזם לחסוך היכן שרק אפשר, גם באופן שעלול לפגוע מאוד באינטרסים שלכם. ומהצד השני, ישנם דיירים חדשים שצפויים לקנות את הדירות החדשות שייבנו בפרויקט, ואלו יכולים להיות בעלי אינטרסים מנוגדים לכם, הדיירים הקיימים. אותם הדיירים ועורכי הדין מטעמם ירצו לראות את האינטרסים האלה מתקיימים ואף להציבם כתנאי לרכישת הדירה מהיזם, והיזם, שמקור הרווחיות שלו מגיע מאותם דיירים, עשוי לתת להם אותם בניגוד להתחייבויות שלו כלפיכם. רק חוזה פינוי בינוי חזק וסגור הרמטית המפרט את שלבי הפרויקט ומתן הביטחונות בהתאם  יוכל להגן עליכם מפני מצבים כאלה.

כאמור, חיפוש אחר הסכם פינוי בינוי משרד השיכון לא יכול לסייע לכם וגם לא אף גורם אחר שאינו אמון על פי דין לשמור על האינטרסים שלכם, גם לא חברים שלכם שעברו פרויקט כזה בבניינים שלהם ויכולים להראות לכם את ההסכם עליו חתמו הם. ברוב המכריע של המקרים, דירת מגורים היא הרכוש היקר ביותר לאדם או למשפחתו, כך שמצאו לכם עורך דין פינוי בינוי מומחה והבטיחו שאתם שומרים על האינטרסים שלכם מכל משמר.

משרד עורכי דין גרומן ושות’ מעמיד לרשותכם צוות של עורכי דין מקרקעין, מהטובים בישראל בתחום הפינוי בינוי. צוות המקצוענים של המשרד ישמח לבנות עבורכם הסכם פינוי בינוי תפור אישית לצרכים שלכם, להסביר לכם את אבני הדרך לאורך שלבי ביצוע הפרויקט ויסייע לכם בניהול המשא ומתן ובכל ההתנהלות המשפטית בפרויקט. למידע נוסף על הדרכים הרבות הנוספות בהן נוכל לסייע לכם, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-7994004