כמה עולה? מי משלם? כל התשובות עבור חוזה שכירות דירה עורך דין

Home » מאמרים » כמה עולה? מי משלם? כל התשובות עבור חוזה שכירות דירה עורך דין

כמה עולה? מי משלם? כל התשובות עבור חוזה שכירות דירה עורך דין

Posted on

בין אם אתם שוכרים ובין אם אתם משכירים, בעת עסקת שכירות הנוגעת לנכס מקרקעין חשוב לבצע את הבירורים המתאימים ולא להישאר אדישים לסיטואציות שונות שיכולות לגרום לנו לקשיים בהמשך. 

אם אתם משכירים את הדירה שלכם, תרצו לוודא שהדייר השוכר הינו הולם את טעמכם האישי וכן שמסוגל לשלם עבורכם את דמי השכירות, שכן במרבית המקרים, כמקובל בשוק, התשלום הוא בתשלומים חודשיים ולכן לא תמיד ישנה ערובה מהימנה עבורכם. 

כמובן שהיבט נוסף הוא אופי הדייר השוכר. תרצו שהדייר יהיה הוגן, מסודר, שישאיר עליכם רושם טוב ולא יחביא כל מיני “שלדים בארון” ושידע לשמור ולתחזק באופן ראוי את הנכס. על מנת לוודא שהשוכר הוא “נקי” ולא מחביא מאחוריו עבר מפוקפק, תוכלו לפנות לעורך דין מקצועי בתחום המקרקעין שיוכל לסייע לכם בבדיקות. 

אחרי הכל, מדובר בנכס יקר וייחודי שיש לו משמעות רבה עבור הבעלים. לא תרצו להשאיר את הדירה שלכם בידיים לא טובות, אלא רק אצל מי שניתן לסמוך עליו.

אם אתם שוכרים, תרצו לוודא שהמשכיר הוגן ושהמחיר אותו הוא דורש הולם את הדירה מסוג הנכס הרלוונטי, ושהעסקה מתאימה לתנאי השוק. תרצו לדעת שהסכם השכירות לא כולל בתוכו סעיפים בעייתיים  והתניות מקפחות. בשביל לדעת את הפרטים הללו, כדאי להסתייע בעורך דין מנוסה בתחום המקרקעין שידע לעשות את הבירורים הרלוונטיים ולהשאיר אתכם עם ראש שקט.

 

חוזה שכירות עורך דין

חוזה השכירות שייך לתחום המשפטי של דיני החוזים, ולכן חשוב להבין שמבחינת דיני החוזים, החוזה המוגמר אמור לשקף את רצונם המשותף של הצדדים, המשכיר והשוכר. לכן חשוב להבין היטב כל תניה בחוזה ולא לחתום ללא שמבינים מה המשמעות של אותו היבט. כמו כן, לצד הזכות החוזית, לעיתים מתווספת לשכירות גם זכות קניינית, דבר שמגביל אף יותר את היכולת לסיים את החוזה.

הדירה היא דבר יקר ובעל ערך, ולאור האופי הכובל של השכירות רצוי מאוד להתייעץ בשירותיו של עורך דין הממומחה בדיני חוזים. עורך דין מקצועי יוכל ללוות את העסקה ולוודא שאינה בעייתית, וכמובן ששני הצדדים יהיו מרוצים, הרי מדובר בשיתוף פעולה בסופו של יום שבו שני הצדדים אמורים לתת ולקחת.

 

כמה עולה לעשות חוזה שכירות אצל עורך דין

אז כמה עולה חוזה שכירות אצל עורך דין? מדובר בתשובה שאינה קבועה. הדבר כמובן כלול במאפיינים שונים הנוגעים לכל מקרה ומקרה בהתאם לאופי העסקה. העסקה יכולה שתהיה מושפעת משווי הנכס, דבר שיכול לייקר את עלויות הטרחה של עורך הדין.

היבט נוסף שיכול להשפיע על המחיר של חוזה השכירות אצל עורך דין הוא משך הזמן של העסקה. ככל שהעסקה קצרה יותר כך השכירות כובלת פחות וניתן להשתחרר ממנה ביתר קלות, ולכן כמות ההשקעה שתידרש מצד עורך הדין תהיה פחותה יותר מאשר במצבים בהם יש חוזה שכירות ארוכה ששם צריך לדאוג לפרטים הקטנים ביותר.

היבט נוסף שמשפיע על המחיר הוא עד כמה מסובך החוזה. ככל שהחוזה מכיל יותר סעיפים ויותר תניות מסובכות, יש יותר מידע שצריך לבדוק בטרם החתימה, דבר שמייקר את העלויות שעורך הדין יגבה. היבט נוסף שיכול לייקר את עלויות עורך הדין הוא דרישות פרטניות של הצדדים לעסקה. למשל, אם המשכיר לא מסתפק בבדיקה אחת של השוכר הפוטנציאלי, הרי שיהיה צורך בבדיקה נוספת שתגרום לעלויות עסקה גבוהות יותר מצד הנוגעים לדבר.

חוזה שכירות מול עורך דין: מי משלם? ו מהי עלות חוזה שכירות עורך דין?

ובכן, הדבר כמובן תלוי בהסכמות בין הצדדים. לרוב, נהוג לקחת עורכי דין שונים עבור כל צד ולא לשכור את שירותיו של אותו עורך דין. כך ניתן להשיג את התוצאות שישקפו במידה הרבה ביותר את הרצון של כל צד. במקרה כזה כל צד ישלם עבור חוזה השכירות לעורך הדין שבשירותיו נעזר. מאידך, במקרה בו נעזרים באותו עורך דין שני הצדדים, הרי שניתן יהיה לבצע הסכמה מראש מי ישלם, ובמידה שלא יהיה ניתן להגיע להסדר הוגן שישקף את ההשקעה שנדרשה על פי דרישות כל צד.

היבט נוסף שיש לשקול הוא שכר טרחת עורך דין עבור חוזה שכירות. כחלק מהתשלום הכולל של עסקת השכירות והשימוש בשירותי הייעוץ של עורך הדין סביר שהוא ירצה לגבות תשלום בדמות שכר טרחה

עורך דין לחוזה שכירות דירה הוא אחד הפקטורים המשמעותיים ביותר בעת עריכת חוזה שכירות שכן, מדובר בעסקה שמשפיעה רבות על שני הצדדים לעסקה. עבור המשכיר, מי יהיה הדייר שיחיה בנכס ששייך לו, כך שלא יתחרט על כריתת העסקה, ובעבור השוכר השאלה היא עד כמה תנאי העסקה ישקפו נאמנה את ערך הדירה האמיתי כך שלא יצא נפסד.

אינספור הודעות תודה מלקוחותינו יעידו כי הסכם שכירות שנערך ע”י עורך דין מוסמך, בסופו של יום חוסך טרחה, כאב ראש מיותר וכמובן, לא מעט כסף.  המשרד שלנו מומחה לענייני חוזים ומקרקעין ונשמח להעניק לכם את המענה השלם.

שאלות? דברו אלינו. השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר