כמה עולה עורך דין קניית דירה

Home » מאמרים » כמה עולה עורך דין קניית דירה

כמה עולה עורך דין קניית דירה

Posted on

שכר טרחת עו”ד ברכישת דירה 

רכישת דירה מיד שנייה או יד ראשונה מקבלן, מלווה בלא מעט עלויות שלעיתים אינן נלקחות בחשבון ואשר יכולות להגיע לסכומים לא מבוטלים, מעבר למחיר הדירה,  כמו תשלום במס רכישה, הוצאות תיווך, הצמדת המחיר למדד, שיפוץ, הוצאות בגין לקיחת משכנתא ו עלות עורך דין בקניית דירה עליו נפרט במאמר מטה 

אז כמה משלמים לעורך הדין?

 

אם כו, כמה עולה עורך דין קניית דירה.  בהתאם לתקנות המכר (דירות) (הגבלת גובה ההוצאות) תשע”ה- 2018,,שמטרתן לסייע לרוכשי דירות ולהוזיל עלויות, עלות עורך דין בקניית דירה מקבלן אשר מחייב את הרוכש להשתמש בשירותיו של עו”ד מטעמו תהא בסכום מרבי של 0.5% מסכום הרכישה בתוספת מע”מ, או בסך של  ₪ 5,000 בתוספות מע”מ – לפי הנמוך ביניהם– וזאת במטרה להקל על רוכשי דירות ולהוזיל את מחירי הדיור. התקנות פוטרות את דירות היוקרה שסכום הרכישה שלהן עולה על 4,642,750 ₪ ומותירות לצדדים לקבוע את גובה שכ”ט עו”ד במסגרת מו”מ ביניהם.  

 באשר לרכישת דירות מיד שנייה, כללי לשכת עורכי הדין  (התעריף המינימלי המומלץ) תש”ס-2000, ממליצים על תעריף שכ”ט שעומד בין 0.5% בתוספת מע”מ -1.5% בתוספת מע”מ, בהתאם לשווי הנכס, מהות העסקה ומשך זמן הטיפול שנדרש בה. כאמור אלו המלצות בלבד ובסופו של דבר   מדובר בשוק חופשי ופתוח בו כל עורך דין רשאי לגבות את שכר הטרחה שנראה לו סביר , והוגן בנסיבות העניין. כאשר התחרות על לב וכיס הלקוחות משחקים ת תפקיד. 

בכל מקרה, חשוב לציין כי שירותי עורך דין ברכישת  דירת יד שנייה או דירה מקבלן הינם חיוניים לשמירת זכויות הקונים ולמתן שמירה משפטית מקסימלית תוך תכנון מס מקדים שיכול להפחית למינימום האפשרי את המס שיחול בגין העסקה ולהוזיל משמעותית את ההוצאות הנלוות לה….

לפרטים נוספים על עלות עורך דין קניית דירה וקבלת שירותינו, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-7794004 או דרך האתר.