מה זה עורך דין מסחרי

Home » מאמרים » מה זה עורך דין מסחרי

מה זה עורך דין מסחרי

Posted on

מה חשוב לדעת כשבוחרים עורך דין מסחרי

בחירה של עורך דין היא בחירה חשובה ויש לה השפעה מכרעת על תהליכים בטווח הקצר וכן גם בטווח הארוך. החל מהכנת חוזה שבהמשך הדרך עלול לשמש כחרב פיפיות ועד לייצוג משפטי שיכול להיות מסלול סלול להצלחה או עקב אכילס של התיק כולו.

עורך דין חלש מדי לתיק מורכב יחסל את התיק, בין אם זה בביצועים בבית המשפט ובין אם זה בייעוץ המשפטי עצמו. עורך דין חזק מדי עלול לחבל גם הוא בסיכויי ההצלחה באמצעות תהליכים מורכבים מדי או אפילו בגלל מוניטין חזק מדי שישבש את האופן שבו נתפס המיוצג ובכך יטה את הכרעת הדין.

ההתאמה בין הצרכים שעולים מהתיק, בזמן נתון וכן גם מתוך הסתכלות אל הטווח הארוך לתחום ההתמחות והמומחיות של עורך הדין שינהל אותו היא חיונית להצלחה.

למידע נוסף לחצו כאן

ליטיגציה מסחרית- עד כמה זה חשוב?

עיקר הפעילות המשפטית בעולם המסחרי נוגעת לבנייה והתאמה של חוזים. עולם החוזים הוא סבוך, מורכב ודינמי להפליא. לכאורה נדמה שבקיאות ברזי החוקים עצמם מהווים את הבסיס ההכרחי להרכב חוזים ראוי, אבל המציאות מעט שונה. בפועל אלה הם תרחישי החיים עצמם שפוגשים את החוזה שנאלץ להתאים את עצמו. בהירים ככל שנהיה, היכולת לחזות את העתיד והאילוצים השונים שהוא מביא עמו מוגבלים בהגדרה. חוזה אמנם מהווה תמונת מצב לזמן נתון, אבל הוא נערך למטרות עתידיות, ובעוד שהתנאים שמתקיימים בעת חתימתו הם תנאים מסוימים, בעתיד הם עשויים להשתנות והם כנראה גם ישתנו בפועל.

היכולת להיערך לעתיד שהוא לא ידוע לא בהכרח מצויה בהיכרות מעמיקה בתוך החוק עצמו כמו שהיא מצויה במיומנות ההתמודדות בזמן אמת. עורכי דין ליטיגטורים מתמודדים על בסיס יום יומי עם אתגרים חוזיים מסוגים שונים. החל מהפרת ההסכם ועד להפרת חוזה, לרבות מצבים חמורים, סבוכים ומאתגרים. דווקא ההתמודדות בשטח היא שמעניקה לעורך הדין את הכלים לאפיין תרחישים שונים ולערוך חוזה בהתאם. לעניין זה, עורכי דין ליטיגטורים מהווים לרוב את עורכי הדין הטובים ביותר לעניינים אזרחיים.
מה זה עורך דין מסחרי

היבטים נוספים שחשוב לקחת בחשבון

מוניטין של עורך דין הוא נכס חשוב ואינדיקציה מהימנה למידת הצלחתו של עורך הדין, יחד עם זאת מדובר על אינדיקציה שמעידה על הצלחותיו ביחס לעסקאות שבהן הוא טיפל, ולא בהכרח ביחס לתיק הספציפי המדובר. ניסיון עבר בתיקים דומים לעומת זאת דווקא כן מעיד על רלוונטיות ולכן חשוב לוודא שאכן הוא קיים. הדבר ניתן לבירור בקלות בפגישת הייעוץ עם עורך הדין ולעיתים אפילו באמצעות סקירת אתר האינטרנט שלו.

תשלום לעורך הדין

תמחור עלות השירות של עורך דין משתנה בהתאם למשרד, לעורך הדין ולעיתים גם בהתאם לתיק עצמו. בתביעות מסחריות העלות יכולה להיות לעיתים כאחוז מסך העסקה, ובהתאם לסוג התיק המדובר, או לחלופין יכולה להיות מתומחרת בהתאם לשעת עבודה.

גובה המחיר אותו גובה עורך הדין בגין שירותיו גם הוא לא בהכרח אינדיקציה, כלומר עורך הדין היקר ביותר לא בהכרח ישיג את התוצאות הטובות ביותר, אלא זו מידת ההתאמה והניסיון שלו במקרים דומים הם שיבטיחו זאת.

לקבלת מידע נוסף על המשפט האזרחי ועל היבטים רלוונטיים לבחירת עורך דין אזרחי עבור המקרה שלכם, אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר האינטרנט שלנו וליהנות משפע של מידע מקצועי לצד תיאור מפורט של הניסיון העשיר של המשרד לצד מגוון ההתמחויות המקצועיות שלנו. ליצירת קשר ולקבלת פרטים נוספים אנחנו זמינים בטלפון מספר 03-7794004.