נוסח הסכם פינוי בינוי

Home » מאמרים » נוסח הסכם פינוי בינוי

נוסח הסכם פינוי בינוי

Posted on

זה שאתם מבינים שאתם זקוקים לגבש נוסח הסכם פינוי בינוי לפני כניסה לפרויקט פינוי בינוי זה מצוין, אבל זה שאתם מחפשים אותו באינטרנט זה מתכון בדוק לכישלון. ככלל, הסכם שגובש עבורכם על ידי עורך דין הוא תמיד הסכם אשר ירחיב לכם יותר את ההגנות הנדרשות במערכת הסכמות חוזית, אבל לא בכל מקרה התייעצות עם עו”ד או שכירת שירותיו שווה את הכסף והמאמץ, במיוחד כאשר מדובר על הסכם אשר אופיו הכלכלי לא מצדיק התקשרות עם עו”ד. אין חולק על כך שבהחלט קיימים תחומים שונים בחיים בהם אנו יכולים להסתמך על נוסחי הסכמים סטנדרטיים בכדי להבטיח את האינטרסים שלנו בצורה המיטבית. נוסח הסכם  פינוי בינוי הוא לא אחד מאותם מקרים בו אפשר לסמוך על נוסח סטנדרטי מהאינטרנט ולוותר על עורך דין, אלא בדיוק ההיפך: התנהלות בפרויקט פינוי בינוי משלב ההתקשרות עם יזמים פוטנציאליים ועד לשלב ביצוע הפרויקט חייבת לעשות באמצעות עו”ד  והתנהלות בפרויקט מסוג פינוי בינוי ללא ליווי מלא של עורך דין היא כמעט מתכון בטוח לכישלון, לעוגמת נפש ולהפסדים כספיים.

 

מורכבות ההסכם כמורכבות הפרויקט

כלל יסוד בעולם המשפטים הוא שמורכבותו של הסכם היא כמורכבותה של המציאות אליה הוא מתייחס. פרויקט פינוי בינוי הוא דוגמא מצוינת למורכבות זו ממספר רב של סיבות: הוא מטיל את כל המימון לפרויקט על היזם, מה שמעניק ליזם מוטיבציה חריגה לחסוך היכן שרק ניתן; הוא מאלץ שלושה צדדים להתקשר במערכת התחייבויות אחד כלפי השני: היזם, הדיירים הקיימים והדיירים החדשים שצפויים לאכלס את הדירות החדשות שייבנו בפרויקט. פרויקט בקנה מידה שכזה גם מערב רשויות רבות כגון לשכת רישום המקרקעין, הרשויות המקומיות, משרד השיכון, רשות מקרקעי ישראל ועוד גופים רבים שייתכן שיהיו צד לעניין, וזאת מעבר למעורבות של הרשויות המקובלות בכל פרויקט נדל”ן. בהתאם לכך, נוסח הסכם פינוי בינוי לא יכול להתגבש בצורה סטנדרטית שתתאים לכל אחד והוא חייב להתייחס לאתגרים ולתנאים החלים בכל פרויקט ופרויקט על מנת להבטיח את האינטרסים שלך בצורה הרחבה ביותר..

בבואכם לחתום על הסכם משפטי, הניחו מראש שהצד השני ידאג לנוסח ההסכם הטוב ביותר עבורו, במיוחד כאשר מדובר ביזמים גדולים אשר מאחוריהם עומדת סוללה של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה מבחינתכם, אתם צריכים לעשות הכל בכדי לוודא שאין בנוסח זה כדי לפגוע בזכויות שלכם ושבידיכם קיים גם נוסח הסכם משלכם שתוכלו להשוות כדי לדאוג לכל האינטרסים שלכם. בכדי לוודא שגם תוכלו לממש את רצונכם כפי שצריך, חשוב מאוד שתקבלו ליווי משפטי צמוד של עורך דין מקרקעין בעל התמחות בתחום הספציפי של פינוי בינוי, ובהתאם לכך הניחו כבר עכשיו לניסיון למצוא נוסח הסכם פינוי בינוי סטנדרטי לכל.

במקום נוסח הסכם פינוי בינוי סטנדרטי, מציע לכם משרד עורכי דין גרומן ושות’ צוות של עורכי דין מקרקעין מהטובים בישראל בתחום הספציפי של פינוי בינוי, צוות שידאג לכל האינטרסים שלכם ויבטיח לכם הסכם סגור הרמטית מבחינתכם. איך נעשה זאת? צרו קשר בטלפון 03-7794004 ונשמח לספר לכם עוד היום.