עורך דין ליטיגציה מסחרית

Home » מאמרים » עורך דין ליטיגציה מסחרית

עורך דין ליטיגציה מסחרית

Posted on

אמנות הטיעון- מיומנויות של עורך דין ליטיגציה מסחרית

בזמן שבעולם קיימת הבחנה ברורה בין מיומנויות והתמחויות של עורכי דין בעשייה המשפטית, בשונה מעשייה המייצגת, בישראל נראה כי המודעות להבחנה זו כמעט ולא קיימת. בקרב הציבור קיימת האמונה שעורך דין שסיים את לימודיו והשלים את בחינות הלשכה שלו כשיר לעבוד כעורך דין בכל תחומי הדעת בעלי נגיעה משפטית, אבל המציאות רחוקה מכך. ß אותם הערות ממאמר 4…. פסקה לא נכונה לא משקפת את המציאות. לא צריך אותה.

העולם המשפטי הוא עולם עשיר ורווי עשייה והתמחויות שונות. ההתמחות המשפטית שעוסקת ברזי החוק דורשת מיומנויות שונות לחלוטין מזו שעוסקת בייצוג המשפטי בין כותלי בית המשפט עצמו, מול שופט, לצד הטוען שמנגד. כל אחת מהן נתמכת בכישורים אישיים ונטייה טבעית לצד אינספור שעות של ניסיון ופיתוח מיומנויות מקצועיות מתוך חוויה של למידה מהשטח. ההתאמה בין התפקוד לצורך קריטית להצלחה – יותר מכל דבר אחר.

מי הוא ליטיגטור טוב?

זה נכון שעורך דין שהוא ליטיגטור חייב להיות קודם כל עורך דין, בקיא ברזי החוק ובענפי המשפט השונים. יחד עם זאת המומחיות הזאת מהווה אפילו לא שליש מהצלחתו של עורך הדין בבית המשפט. למעשה, גם ההכשרה, טובה וחשובה ככל שהיא תהיה, והכשרה ליטיגטורית ובתחום של דיבייט היא חשובה מאין כמוה, אינה מספיקה להצלחה בתחום התמחות זה.

ליטיגטור מומחה הוא בראש ובראשונה בעל האופי המתאים לדבר. אנשים שיש להם את הכריזמה להופיע מול קהל לצד הדחף לתחרות והלהט לנצח בה. חשוב לזכור – הלהט לנצח בתחרות לא יכול להאפיל על שיקול הדעת, עורך דין מעולה הוא עורך דין שיודע לסגת בזמן ויודע להבחין מתי ואיזו פעילות כבר תחל להזיק ללקוח. ליטיגטור טוב הוא אדם שיש לו כישורים בין אישיים והוא מבין באופן אינטואיטיבי את הפסיכולוגיה האנושית באופן שמאפשר לו לגייס אותה לטובת שכנוע. בעוד שיש מיומנויות מעולם תוכן זה שאותן ניתן ללמוד, הליבה של יכולת מהסוג הזה היא בגדר כשרון אישיותי.

מדוע עורך דין ליטיגציה מסחרית הוא הבחירה המועדפת לטיפול וייצוג בדיני מקרקעין?

העשייה המשפטית בעולם המקרקעין היא מאד מורכבת ומבוססת בחלקה הגדול בבניית חוזים ולאחר מכן בדיון משפטי סביבם. זהו הניסיון המעשי של הליטיגטור שעומד כחוזקה מהותית ומשמעותית בהצלחתו כעורך דין שמלווה עסקאות מקרקעין. היכולת להתמודד עם סוגיות משפטיות בבית המשפט מאפשרת היכרות עם ההסתבכויות וההסתעפויות הפוטנציאליות. אותה היכרות מאפשרת לליטיגטור הרכבה של חוזים שעוקפים מראש את הגומחות הללו.

בדרך כלל עסקאות מקרקעין עומדות תחת הקטגוריה המסחרית כאשר מה שמאחד בין השניים הוא מעבר לעולם החוזים בלבד.

חשיבותו של הליווי המשפטי הנכון

שירות משפטי הוא שירות שמורכב מייעוץ משפטי וליווי מקצועי כמו שהוא מורכב גם משירותי ייצוג משפטי ובפרט בסוגיות ספציפיות כמו אלו המאפיינות את דיני המקרקעין למיומנויות הליווי והייצוג המשפטי יש חשיבות אקוטית ומכרעת. ככל שתהיה התאמה בין הצרכים בפועל של התיק והלקוח לבין הכישורים והיכולות של עורכי הדין שלו כך היכולת לאמוד את אופן התפתחותם של הדברים ולנווט אותם לתוצאות הרצויות גבוהה יותר.

מיומנות חשובה לא פחות של עורכי דין שמלווים עסקאות מקרקעין היא הניתוח והתכנון הפיננסי של המצב באופן שמאפשר לבצע תכנון מס ובכך לחסוך ללקוח סכומים לא מבוטלים.

משרד עורכי הדין גורמן בע”מ הינו משרד בוטיק שמתמה בתחום הנדל”ן והמקרקעין. המשרד מנוסה במגוון של עסקאות שונות לרבות פרויקטים של פינוי בינוי, תמ”א 38 ועוד. באתר תוכלו להתרשם מפרויקטים שונים שבצענו בעבר, וכמו כן נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון מספר 03-7794004, צלצלו כעת ותאמו פגישת ייעוץ ראשונה.