עורך דין לענייני שכירות

Home » מאמרים » עורך דין לענייני שכירות

עורך דין לענייני שכירות

Posted on

עורך דין מנוסה בעריכת חוזה שכירות תקף ומחייב

כאשר אתם משכירים דירה או נכס מסחרי שבבעלותכם, עומדים למולכם אנשים שאינכם מכירים. הם אולי נראים חביבים, רציניים ואמינים, אך כיצד תוכלו להבטיח זאת לאורך תקופה שיכולה להתפרש על פני חודשים ושנים? אכן, כאשר משכירים נכס פרטי או מסחרי השאיפה היא כמובן לשמר שקט תעשייתי. אתם רוצים לדעת שהכסף יעבור באופן חלק וללא בעיות מדי חודש בחודשו, עם מינימום בעיות והתעסקות, תוך שמצב הנכס נשאר ונשמר תקין לחלוטין בדיוק כפי שמסרתם אותו. על מנת להבטיח זאת יש להסתייע בשירותי עורך דין מנוסה לענייני שכירות, שגם יוכל לטפל במידת הצורך בסוגיות שנויות במחלוקת המתעוררת לאורך זמן.

חשיבות עורך דין מנוסה בהשכרת דירה

על פי רוב בעלי נכסים מסחריים יודעים ומבינים את חשיבותו של עורך דין מנוסה בעריכת חוזי שכירות, ולא יערכו לבד או יחתמו על חוזה מסוג זה מבלי להיוועץ באיש מקצוע מיומן. ואולם, ישנם בעלי דירות הסבורים שכל שצריך לעשות הוא פשוט להוריד הסכם שכירות סטנדרטי מהאינטרנט, להוסיף את הפרטים האישיים והספציפיים של הנכס, המשכיר והשוכר, ולחתום. הבעיה היא כמובן שמדובר בהסכמים שטחיים שאינם מסוגלים לטפל בפרטים הרלוונטיים להשכרה המסוימת, והבעיות לא מאחרות לבוא. אכן, אין זה נדיר שבעלי דירות מוצאים את עצמם מול דיירים בעייתיים, לעיתים כאלה שהסבו נזק לדירה, לעיתים כאלו שאינם מעבירים תשלומים בזמן, או כאלו המסרבים להתפנות. כמו-כן, ישנם מקרים שבהם מתגלה כי לשוכרים עומדות לא מעט הגנות משפטיות, ההופכות את ההתנהלות מולם למסורבלת ומתישה, ומה שנראה כמובן מאליו – כלומר שהשוכרים פשוט יתפנו מהנכס וישלמו את המגיע לכם – אינו קורה והופך לסאגה משפטית ארוכה ויקרה.
עורך דין לענייני שכירות
עורך דין מנוסה בעריכת חוזי שכירות דואג למזעור הסיכון למצבים כאלו, וזאת על ידי עריכת חוזה מפורט וברור השומר על זכויותיכם והאינטרסים שלכם. בין היתר, ההסכם מפרט מה קורה אם נגרמים לדירה נזקים עקב שימוש לא נאות, מה קורה אם צריך לבצע תיקונים בתשתיות, מה קורה אם השוכרים רוצים לעזוב את הדירה לפני הזמן, אילו תשלומים עליהם להעביר מדי חודש ומתי בדיוק, אילו שימוש מותר לעשות בנכס ואילו לא, מה קורה אם אתם רוצים למכור את הדירה בעודה מושכרת, וכן הלאה.

בסופו של יום יכתוב עו”ד חוזה שכירות המאפשר התנהלות תקינה, ברורה ושקטה בכל הקשור להשכרת הנכס, הן מצד השוכרים והן מצד המשכירים. אמנם, לאורך זמן עשויות לצוץ סוגיות ומחלוקות שיש ללבן, אך בזכות ההסכם המפורט והברור שעליו חתמו הצדדים, קטן מאוד הסיכון לתסבוכת משפטית ולהתנערות של השוכרים מחובותיהם כלפיכם. יחד עם זאת, ראוי לציין כי במקרה שישנן בעיות מול שוכרים למרות הכל, למשל שוכרים המסרבים להתפנות, עורך דין מנוסה לענייני שכירות גם יידע לייעץ ולסייע תוך הוצאת מכתב התראה לפני נקיטת הליכים.

לפרטים נוספים בנושא ולקבלת ליווי מטעם עורך דין בעל ניסיון רב, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין גרומן ושות’ בטלפון 03-7794004.