עורך דין מומחה מקרקעין

Home » מאמרים » עורך דין מומחה מקרקעין

עורך דין מומחה מקרקעין

Posted on

חשיבותו של עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין

באופן כללי, בכל עסקת מקרקעין מוטלים חיובים במס על הצדדים לעסקה, מבין אם מדובר בעסקת קומבינציה, בפרויקטים של התחדשות עירונית (הריסה ובנייה/ חיזוק) ,פינוי בינוי, רכישת דירה מקבלן, מכירה ורכישת דירה יד שנייה, קנייה ומכירה של נכסים מסחריים, וכדומה. לשירותיו של עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין יכולה להיות, אם כן, משמעות גדולה מבחינת היבטי המס והתשלום שיוטל על הצדדים לעסקה .

 
מיסוי מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין (שבח ומכירה) התשכ”ג-1963 חל על כל אדם או תאגיד אשר מוכר או קונה מקרקעין בישראל ונועד למסות כל מכירה או רכישה כאמור. מס שבח הנו מס שמוטל על המוכר בגין רווח ההון שצבר מיום רכישת הנכס נשוא העסקה ועד למועד המכירה הרלבנטי. מס רכישה הנו מס שמוטל על הרוכש בגין רכישת הנכס נשוא העסקה.

בשנים האחרונות חלו שינויים רבים בקשר לאופן חישובי המס, בפטורים ובהקלות שהחוק והתקנות מאפשרים במכירה ורכישת מקרקעין בישראל. מסיבה זו, יש להיוועץ, טרם ביצוע העסקה, עם 

עורך דין מיסוי מקרקעין אשר יש בידיו את הידע והניסיון לייצג נאמנה את לקוחותיו ולמקסם עבורם את התמורה על ידי ראייה מקיפה ותכנון מס נכון של העסקה, דבר שיכול לחסוך מאות ואלפי שקלים עבור הלקוח.  

על עורכי דין מיסוי מקרקעין להיות בקיאים בתקנות, בחקיקה, בהוראות השעה, בפטורים ובהקלות שמשנים מעת לעת ובראש וזאת כדי להעניק ללקוח את הפתרון האופטימאלי מבחינת מיסוי העסקה תוך מתן שירות בלתי מתפשר, מקצועי וזמין לצרכי הלקוח.  

כאשר פונים אל עורך דין מקרקעין לפני ביצוע עסקה, חשוב לוודא כי באמתחתו ידע רב בכל הקשור להיבטי המיסוי של העסקה, ושביכולתו לספק  ייעוץ וליווי בתחום הזה גם לעסקאות בסדרי גודל ומורכבות שונים.. לפרטים נוספים ולקבלת ליווי וסיוע מטעם עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-7794004.