עורך דין מכר דירה

Home » מאמרים » עורך דין מכר דירה

עורך דין מכר דירה

Posted on

 חשיבותו של עו”ד במכירת דירה

משרד עורכי הדין גרומן ושות’ מתמחה בלעדית בתחום המקרקעין ומלווה שורה ארוכה של עסקאות ופעולות בנדל”ן. בין היתר, עורכי הדין של המשרד מלווים בעלי דירות המוכרים את נכסיהם ונזקקים לליווי, ייעוץ וסיוע משפטי, אשר בליבו עומדת עריכת חוזה המכר ודאגה לכל היבטיו וסעיפיו – לרבות ייעוץ בנושא מס שבח והיטל השבחה.

חובה להיעזר בעו”ד!

אתם בוודאי מבינים שהדירה שלכם היא הנכס המשמעותי ביותר העומד לטובת עתידכם הכלכלי, ולפיכך כאשר מוכרים אותו יש להבטיח בצורה שלמה את זכויותיכם, את חוקיות העסקה ואת התמורה המגיעה לכם בגינו. ואולם, את הדירה אתם מוכרים לאנשים שאינכם מכירים ואינכם יכולים להיות בטוחים לחלוטין ביכולות המימון שלהם או בכך שלא יעכבו את העברת הכספים, שלא יתקלו בבעיות, שלא יבואו בטענות כלפיכם לגבי הנכס לאחר מכן וכיוצא בזאת. לפיכך, סיועו של עו”ד במכירת דירה הינו הכרחי.

עו”ד מנוסה בעסקאות מכר דירות מלווה את ההתנהלות מול הקונים לכל שלביה ודואג לעריכת חוזה תקף וחוקי, השומר על זכויותיכם וצופה פני עתיד תוך מתן מענה לכל סוגיה העשויה להתעורר. כך לדוגמא, עו”ד המעורב בעסקת מכר דירה עשוי להיות מעורב גם בניהול המשא ומתן מול הקונים על היבטים שונים של העסקה ותנאיה. בנוסף, בחוזה המכר ידאג עוה”ד לכך שתירשם הצהרה מאת הקונים, המצהירים שבוצעו על ידיהם כלל הבדיקות בדירה מבחינה פיזית, תכנונית ומשפטית, ושמצאו אותה מתאימה לצרכיהם ועומדת לשביעות רצונם. כפועל יוצא מכך, לא יוכלו בעתיד להעלות תביעה או טענה כלשהי כלפיכם בנושאים כאלו.

כמו כן, עו”ד מנוסה בעסקאות מכר דירות ידאג לכך שבחוזה יופיעו סעיפים המקטינים את סיכוני המוכר בכל הקשור ליכולות המימון של הקונים, לצד סעיפים המטפלים בכל הקשור להוצאות נלוות ומעניקים ייפוי כוח למחיקת הערת אזהרה. עוד ייעץ עוה”ד בכל הקשור לענייני המיסוי – בדגש על מס שבח והיכולת להשיג פטורים והקלות, תכנון נכון של המס וכן היטל ההשבחה מטעם הרשות המקומית ואף טיפול בפניות אלה. מכלול ההיבטים הללו מובילים לעסקה שהינה בטוחה וכדאית ככל האפשר מצד המוכר.

עורך דין מכר דירה
עלויות של עורכי דין בעסקאות מכר דירות

כל משרד עורכי דין במכירת דירה עשוי לגבות עלויות שונות. יחד עם זאת, ישנה כללים מקובלים. ראשית, ישנה המלצה מטעם לשכת עורכי הדין בישראל על גביה של 1.5% שכר טרחה בהתאם לשווי העסקה. מצד שני, יש משרדים הגובים יותר או פחות מההמלצה כאשר במרבית המקרים השיעור נע בין חצי אחוז לשני אחוז משווי העסקה. מכאן שככל שמדובר בנכס בעל שווי גבוה יותר כך יעלה התשלום לעורך הדין, ומעבר לכך הסכומים עשויים להשתנות בהתאם לשיקולים שונים. לדוגמא, עלויות שכר הטרחה עשויות להיות גבוהות יותר אם קיימות מורכבויות משפטיות ואחרות שבהן נדרש עורך הדין לטפל, ובנוסף ישנם הבדלים במוניטין של המשרדים, אזורי פעילותם ושיקוליהם הכלכליים השונים – שיכולים להשפיע על גובה שכר הטרחה.

 

לפרטים נוספים וקבלת סיוע וליווי במכירת דירה

למשרדנו ניסיון עשיר ורב שנים בליווי עסקאות מכירה של דירות ונדל”ן מכל סוג. אנו יודעים לתת פתרונות אפקטיביים ונכונים המבטיחים את זכויותיהם של המוכרים, ויש לנו בקיאות עמוקה בכל הקשור למיסוי עסקאות מקרקעין. לפרטים נוספים בנושא ולקבלת ליווי מטעם עורך דין בעסקת מכר דירה, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין גרומן ושות’ בטלפון 03-7794004.