עורך דין נדלן בפתח תקווה

Home » מאמרים » עורך דין נדלן בפתח תקווה

עורך דין נדלן בפתח תקווה

Posted on

עו”ד נדלן מנוסה בפתח תקווה לקניית דירה

מתכוונים לקנות דירה בפתח תקווה מיד שנייה או מקבלן? אם כן, אין לוותר על ייעוץ, ליווי וייצוג מטעם עו”ד. חשוב לזכור שקניה של דירה היא העסקה המשמעותית ביותר שעושה אדם בחייו הפרטיים, ומדובר בנכס שאמור לשרת אותו ואת משפחתו לאורך שנים רבות. מאידך, מדובר בעסקות שיש להן היבטים מורכבים למדי מבחינה משפטית, בהם חייב לטפל בעל מקצוע רציני שזהו תחום מומחיותו. או במילים אחרות: עורך דין נדל”ן מנוסה בפתח תקווה.

למידע נוסף לחצו כאן

ליווי עורך דין בקניית דירה מיד שנייה

באופן כללי, תפקידו של עורך הדין המלווה אתכם בקניית דירה מיד שנייה הוא ללוות את העסקה לכל אורך שלביה, גם אחרי ניסוח ההסכם והחתימה עליו. מטרתו היא להבטיח שהעסקה המבוצעת תהיה חוקית, כדאית מבחינתכם וכמובן שתגלם תמורה מלאה והולמת עבור הכסף הרב שאתם מוציאים מכיסכם. לשם כך בונה עורך הדין חוזה מכר מפורט וברור המבטיח את האינטרסים שלכם תוך צפיית פני העתיד.

כך למשל, בהסכם יהיה הצהרות של המוכרים אודות מצבה התכנוני והפיזי של הדירה, אשר יחייבו אותם במקרה של ליקוי משמעותי לספק פיצוי עבורכם או לחילופין ההסכם יתבטל. לפיכך, מוכר שניסה להעלים פגם כזה או אחר יחשוב פעמיים בטרם חתימה על חוזה כזה, ואף עשוי לגלות לכם פרטים חדשים שיאפשרו הפחתה בעלות הנכס. מלבד זאת, עורך הדין מבצע בעצמו עוד לפני עריכת החוזה שורה ארוכה של בדיקות. מדובר בין היתר בבדיקות לגבי שעבודים, הערות אזהרה או הוראות עיקול על הדירה, חריגות בנייה לא מאושרות, על שם מי הדירה רשומה בכלל, ועוד שורה של בדיקות מול הגופים והרשויות הרלוונטיות.

עורך דין נדלן בפתח תקווה
ליווי עו”ד בקניית דירה מיד שנייה

על פניו, קניית דירה מקבלן הינה פשוטה בהרבה מקניית דירה יד שנייה, מהסיבה הפשוטה שמדובר בדירה “מהניילונים”. כלומר דירה חדשה עם מפרט עדכני ואפילו חוזה המכר כבר מוכן ורק מוגש לכם לחתימה. ואולם, לפני שחותמים על החוזה חשוב להבין שהוא הוכן על ידי עורכי דין מיומנים שמייצגים את האינטרסים של הקבלן, ולפיכך ההסכם מוטה לטובתו ועלול לקפח אתכם באופן משמעותי. למעשה, השאיפה של הקבלן היא להקטין את חובותיו כלפי הקונים, אך להגדיל את התשלומים והמחויבויות שלהם כלפיו. מצד שני, ההסכם שמגישים לכם לעיון ולחתימה אינו סוף פסוק ובהחלט ניתן להוסיף אליו שינויים.

עו”ד נדל”ן בפתח תקווה הפועל מטעמכם מול הקבלן יבדוק תחילה אם קיימים צווי מניעה או הליכים משפטיים כנגד הקבלן, האם יש ליווי בנקאי בפרויקט ומהם הערבויות שיעמדו כביטחונות עבורכם, האם קיימת בכלל לקבלן זכות בנייה על הקרקע, וכן כל הקשור למפרט הדירה ושינויים בו, מס רכישה ועוד. עורך הדין יפעל להגדלת ושמירה הזכויות שלכם, לרבות הוספת סעיפים לחוזה המבטחים אתכם מפני הפרת התחייבויות, למשל עיכוב במסירת הבנייה, חריגה מעבר למותר במפרט הדירה וכיוצא בזאת.

לפרטים נוספים בנושאים אלו ולקבלת ליווי מטעם עורך דין נדלן בפתח תקווה הנכם מוזמנים לפנות אל משרד גרומן ושות’ בטלפון 03-7794004.