עורך דין נדלן בתל אביב

Home » מאמרים » עורך דין נדלן בתל אביב

עורך דין נדלן בתל אביב

Posted on

במה עוסק עו”ד נדל”ן בתל אביב

בתוך הלב הפועם של ישראל ומרכז העסקים שלה, ובתוך מטרופולין המונה כמעט מיליון נפשות ועשרות אלפי עסקים, תל אביב היא מוקד עיקרי של פעילות נדל”ן. לפיכך, עו”ד נדל”ן מנוסה בתל אביב הוא מי שמתמחה בדיני המקרקעין ומעניק ללקוחותיו מענה בקשת רחבה של סוגיות, בין אם מדובר בלקוחות פרטיים, חברות, קבלנים ויזמים, גופים ציבוריים וכיוצא בזאת. לפניכם סקירה של מספר תחומים בהם עוסקים עורכי דין נדל”ן בתל אביב.

למידע נוסף לחצו כאן

פרויקטי התחדשות עירונית

כל המתגורר ועובד בתל אביב יודע כי מתקיימים בה פרויקטי התחדשות עירונית למכביר. מדובר בפרויקטים שנועדו בין היתר לשפר את חזות העיר ואת רווחת התושבים, לחזק מבנים ישנים ולתת פתרונות לסוגיית הדיור בעיר. עו”ד נדל”ן בתל אביב המתמחה בפרויקטי התחדשות עירונית מספק פתרונות משפטיים ליזמים, קבלנים ודיירים מול המערכת הבנקאית ורשויות המס בהסכמי מימון, מול רשויות התכנון וגורמים רבים נוספים. עו”ד נדל”ן בתל אביב מלווה פרויקטים של תמ”א 38  מתחילתם ועד סופם, ומעניק כל שירותי משפטי נחוץ כגון בדיקת נאותות, הסכמי ניהול, הסכמי בניה, רכישה של נכסים, הסכמי החזקה משותפת, שותפות והסכמי שכירות. כמו כן, עורך הדין עוסק בתכנוני מס הקשורים לפרויקטים אלו, בתוכניות בניין עיר ובכל סוגיה משפטית הקשורה לתכנון ובניה.

יש לציין כי השירות ניתן גם עבור עסקאות פינוי בינוי שבהן הורסים את הבניינים הישנים ובונים במקומם בניינים חדשים. בפרויקטים אלו הליווי כולל בין היתר ניהול מו”מ בין בעלי דירות ויזמים תוך הסדרה של ענייני בטוחות, פינוי הדירות הישנות והשכרת דירות חלופיות, הבטחת התמורה לדיירים, טיפול בענייני פרוצדוראליים מול העירייה והוועדות הרלוונטיות, ועוד.

עורך דין נדלן בתל אביב
ייעוץ וליווי בעסקאות נדל”ן

כידוע, תל אביב היא בירת הנדל”ן של ישראל ולפיכך עורך דין המתמחה בתחום יעניק את שירותיו למגוון רחב של עסקאות ופעולות בנדל”ן. מדובר למשל בעסקאות קומבינציה, קבוצות רכישה, עסקאות יזמות, פיתוח, קניית דירות מקבלן, מכירת דירות פרטיות ועוד. בתוך כך, עו”ד נדל”ן בתל אביב מטפל בחוזי מכירה וחכירה, מייעץ בענייני מס שבח, מטפל בהיטלי השבחה, מגיש עתירות מנהליות, מנסח הסכמי שכירות, וכיוצא בזאת.

בהקשר זה חשוב להדגיש את סוגיית מיסוי המקרקעין, הנסבה בעיקרון סביב מס הרכישה, מס שבח והיטלי השבחה שגובה העירייה. לא פעם בעסקאות מקרקעין עשוי להגיע המיסוי לסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים ואף למעלה מכך, מה שעשוי להשפיע באופן מהותי על כדאיות העסקה ושיקולי הצדדים. באמצעות עו”ד נדל”ן בתל אביב ניתן להבין את משמעויות המיסוי לעומקן ומראש, לקבל החלטות מושכלות ואף לחסוך ממון נכבד בזכות פטורים והקלות שעשויים להגיע למי מהצדדים.

לפרטים נוספים בנושאים אלו ולקבלת ליווי מטעם עו”ד נדל”ן תל אביב הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין גרומן ושות’ בטלפון 03-7794004.