עורך דין קניית דירה מקבלן

Home » מאמרים » עורך דין קניית דירה מקבלן

עורך דין קניית דירה מקבלן

Posted on

האם צריך עורך דין בקניית דירה מקבלן?

נתחיל בשורה התחתונה: התשובה לשאלה שבכותרת היא כן, בהחלט צריך להסתייע בשירותי עורך דין בקניית דירה מקבלן ואין לוותר עליהם בשום אופן. למרבה הצער, יש אנשים הסבורים כי קניית דירה יד ראשונה מקבלן היא עסקה פשוטה מאוד, כי רק צריך לחתום על החוזה שהכין עבורכם הקבלן ברוב טובו, וזהו. הדרך לדירה סלולה. אולם, המציאות שונה למדי ממספר סיבות שנתאר מייד, וכך גם תבינו מדוע כה חשוב שעורך דין מטעמכם ילווה את הקנייה.

למידע נוסף לחצו כאן

הכוחות לא שווים

בראש ובראשונה, קניית הדירה היא כמעט בוודאות העסקה המשמעותית ביותר שתבצעו בחייכם הפרטיים, עם התחייבות כספית לא מבוטלת מול הבנק, וכמובן ציפייה לקבל דירה המהווה תמורה הולמת לכספכם העומדת בציפיות ומגשימה את החלומות. אולם, חשוב להבין שחברות המבצעות מיזמי בנייה הם חברות עסקיות לכל דבר, ולפיכך יש להם אינטרסים מובהקים שלעיתים אינם עולים בקנה אחד עם האינטרסים שלכם, ואף מנוגדים להם. למעשה, המטרה של החברה תהיה להקטין ככל האפשר את חובותיה מולכם, ומאידך להגדיל ככל הניתן את החובות שלכם ואת התשלומים שמגיעים לה מכם. ויש גם לזכור שלא מדובר באדם פרטי אלא בחברה שזהו תחום מומחיותה, המעסיקה עורכי דין בעלי ניסיון רב שיודעים בדיוק כיצד לערוך הסכמים המשרתים את האינטרסים שלה. הדבר בהחלט ניכר בהסכמים המוטים לטובת החברה, בעוד אתם משלמים את שכר טרחת עורך הדין שלה, ומכיוון שלמרבית האנשים מהשורה אין את הידע או היכולות המשפטיות הרלוונטיות – התוצאה היא חתימה על הסכם גרוע מבחינתכם.

עורך דין קניית דירה מקבלן
סוגיות שונות שחייב לבדוק עורך דין מטעמכם

כאשר תפנו אל עורך דין שעתיד לייצג אתכם בקניית דירה מקבלן הוא יסביר לכם שהסכם המכר שנשלח אליכם אינו גמור וחתום, ובהחלט כדאי לבחון ביצוע שינויים בו לטובתכם, כמו גם לבצע בדיקות מקדימות. לדוגמא, יש לבחון אם קיימים הליכים משפטיים או צווי מניעה נגד הקבלן, אם יש לו זכות לבנייה על הקרקע, אם יש ליווי בנקאי וערבויות לפרויקט, מהו גובה מס הרכישה, מה כולל בדיוק המפרט של הדירה ואילו שינויים ניתן לבצע בו, ועוד.

תפקידו של עורך הדין יהיה לשמור על האינטרסים והזכויות שלכם, להגדילם ככל האפשר ולעגן אותם בחוזה המכר הסופי. כך למשל, הוא ידאג שיירשם בחוזה מועד קבלת היתר הבניה וזכותכם לביטול החוזה אם הקבלן לא עומד בו, על מנת שלא תמצאו את עצמכם תקועים אם הפרויקט מתעכב. באותו האופן ידאג עורך הדין להכנסת סעיף פיצויים במקרה של איחור במסירת הדירה לפי מועד קבוע וברור, כמו גם אפשרות לביטול החוזה בגין איחור משמעותי.

לפרטים נוספים בנושא ולקבלת ליווי מטעם עורך דין בעל ניסיון רב, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין גרומן ושות’ בטלפון 03-7794004.