עורכי דין ליטיגציה

Home » מאמרים » עורכי דין ליטיגציה

עורכי דין ליטיגציה

Posted on

אומנות הייצוג בפני שופט- מיומנותו של עורך דין ליטיגציה

אז מהו הדיבייט ואיך הוא קשור אל עו”ד ליטיגציה?

לצורך פישוט הדברים, דיבייט היא אמנות הוויכוח המתורבת, מטרתו של הדיבייט, היא להעניק מרחב המאפשר להציג את שני הצדדים של נושא מסוים. הדיבייט יכול להיות על כל נושא שבעולם, והמיומנות של הטוען מוכרחה להיות כזו שבמסגרתה הוא יהיה מסוגל לטעון כל טיעון, ללא קשר לנטייה הטבעית שלו. ללא ספק מדובר על אמנות, כזו הנרכשת וניתנת לעיצוב ופיתוח, ובהחלט נתמכת בנתוני פתיחה שמיטיבים עם הדבר.

בסופו של דבר, דיבייטינג היא היכולת לטעון בעד או נגד דבר מה מסוים, תוך שמירה על כללי הדיון ובמקביל שליטה על מיומנויות הטיעון באופן שמאפשר שכנוע – גם כשהטיעון לא מתיישב בקו אחד עם נטיית הלב. זאת היכולת לאתר ולהציג את הזוויות הנכונות של ההשקפה על הדבר, תוך גיוס המעורבים בדיון – עד לכדי יצירה של תפיסת מציאות שתואמת את המטרות של הטוען.

ההבחנה המשפטית בישראל- התמחות של עורכי דין ליטיגציה

אף על פי שבעולם קיימת הבחנה ברורה בין עורכי דין שעוסקים במלאכת הייעוץ והעיסוק המשפטי לבין עורכי דין הטוענים בבית המשפט, בישראל ההבחנה מתחילה להיות ברורה יותר ומתבקשת עם התפתחות הדין הישראלי ומערכות המשפט. הציבור אומנם לא מכיר את ההבחנה אך היא ניכרת במסלולי ההכשרה של עורכי הדין ובשנים האחרונות המיונים הם ספציפיים. גם במוסדות האקדמיים נותנים דגש לעולמות הליטיגציה.

בין כותלי בית המשפט וכבר בכתבי התביעה הראשוניים הדיבייט מתקיים במלוא עוצמתו. עורך דין מיומן שהוא ליטיגטור מומחה יוכל להוביל את המשפט בהתאם לאסטרטגיה שלו ביתר קלות ובהצלחה רבה.

היכולת לטעון בהצלחה בפני שופט ומול הצד השני היא מומחיות מורכבת מאד שדורשת בזמן אמת מעורך הדין להוציא לפעול אסטרטגיית טיעון תוך שליטה ברזי החוק וניווט מנטלי בין תודעת המשתתפים לטובת גיוסם לפרספקטיבה שלו במהלכי שכנוע יציבים.

עורכי דין ליטיגציה

ליטיגציה בסוגיות מקרקעין

הדרישה לייצוג בבית המשפט מתקיימת בכל תחומי בית המשפט לרבות המשפט המסחרי, בית המשפט לענייני משפחה והמשפט הפלילי. חלק ארי מהמשפט המסחרי מיוחס לדיני מקרקעין ובמסגרת זו הליטיגציה ממלאת תפקיד מפתח

החשיבות של עורך דין מייצג כליטיגטור היא קריטית, שכן עורך דין שאינו מיומן דיו בייצוג משפטי בבית המשפט עלול להוביל את הלקוח שלו להפסד איום וזה פוגע ביוקרת הפרופסיה כשמשפט נכשל על רקע מקצועי.

מיומנות בליטיגציה היא תוצאה של ניסיון מעשי לצד הכשרה הדרגתית ומעמיקה שמיושמת בשטח ומקבלת משוב שמאפשר שיפור ודיוק יכולות. לרוב, עורכי דין שהם גם ליטיגטורים, ידגישו את זה באתר האינטרנט או בפגישת הייעוץ, ולעיתים השירות גם יתומחר בנפרד. בכל מקרה, זו אחריות הלקוח להבטיח שעורך הדין שלו אכן מיומן ומסוגל לספק את השירות המקצועי בעת הצורך לייצוג בבית המשפט.

בחירת עורך דין

תהליך איתור עורך הדין המתאים הוא חשוב וחיוני, כך שגם אם הזמן דוחק וחייבים לקבל שירות מידי, אפילו בדיקה קצרה שמבוססת על הנתונים מאתר האינטרנט של עורך הדין או משרד עורכי הדין ומידע נוסף שיש אודותיו ברשת יוכל למקד באופן משמעותי ולהגדיל את הסבירות שהשירות שיתקבל יהיה מתאים והולם. במקרים רבים הצורך המשפטי שמוגדר בהתחלה עשוי לשנות את פניו ולכן חשוב שלעורך הדין תהיה מומחיות רבה מספיק על מנת להעניק שירות שתואם את הצרכים המשתנים של המשפט הישראלי.

משרד עורך דין גורמן ושות’ מתמחה בדיני מקרקעין וליטיגציה. למידע נוסף על פעילות המשרד הקליקו על הקישור לאתר או צרו קשר בטלפון מספר 03-7794004