עורכת דין בכירה

Home » מאמרים » עורכת דין בכירה

עורכת דין בכירה

Posted on

למה כדאי להעדיף עורך דין בכיר בעסקאות מקרקעין?

כיום, עסקאות נדלן מהוות את חלקן הארי של הפעילות העסקית של מדינת ישראל. הנדל”ן בארץ יקר והוא כולל ממשקים רבים, כך שמדובר בתעשייה שלמה על כל המשתמע מכך.

נטייתם של משרדי עורכי דין כיום, היא להעניק שירות רחב ומגוון כמה שיותר עבור הלקוח, אולם, ישנם תחומים במקצוע עריכת הדין אשר דורשים התמקצעות ספציפית. כזו שמושגת באמצעות התמקדות ברמה הגבוהה ביותר. בפרט כאשר מדובר על עסקאות מקרקעין, כאלו הדורשות מיומנות מקצועית ומומחיות רבה בדקויות השונות ותוך מתן תשומת לב לכלל הנוגעים בעסקה – הדיירים, הרוכשים והחברה. אלה עסקאות בהן החשיבות של עורך דין בכיר היא קריטית לעסקה, הן במונחים של השלמתה בהתאם לדרישות החוק והן במונחים של ייעול ואופטימיזציה של התהליך.

למידע נוסף לחצו כאן

איך לבחור עורך דין ומה צריך לדעת כדי לעשות בחירה נכונה?

שפע עורכי הדין שקיים כיום בשוק הוא בהחלט מרשים. יחד עם זאת, המבחר לא הופך את הבחירה לטריוויאלית, לא כל עורך דין יכול לתת מענה בכל עסקה, תרחיש או תביעה. כאמור, בתחום כמו עסקאות מקרקעין, עורך הדין הדרוש הוא עורך דין בכיר, כיוון שלא כל בעל מקצוע יוכל לספק את השירות והמענה הנחוץ.

ככל שישנה המלצה על עורך דין מומחה ממכרים ואנשים שההמלצה שלהם היא בעלת ערך- מעולה אך לא תמיד זה המצב. הרבה פעמים, בפרט כשמדובר על סוגיות מיוחדות, מורכבות או חריגות, לסביבה שלנו לא יהיו המלצות ענייניות עבורנו, משום שסביר להניח שהם עצמם לא נתקלו במצבים דומים בעבר. במקרים כאלה יש לצאת למסע מעמיק לצורך מציאת העורך דין המתאים.

ישנם מספר קריטריונים שיסיעו בתהליך החיפוש כאלה שיבטיחו את מציאת עורך הדין הטוב והמתאים ביותר לפרויקט המדובר. נדרש תחילה לאפיין את הצרכים מעורך הדין. כאמור, ישנם תחומי התמחות ספציפיים שבהם מראש נדע שאנחנו מחפשים עורך דין בכיר, כמו למשל בעסקאות מקרקעין. היות ואלו המקרים הקלאסיים שהם אפילו חוזה שכירות סטנדרטי עלול להציף בעיות עתידיות במידה ולא נערך באופן יסודי. ישנם לכאורה דברים קטנים בתחום המקרקעין אותם יכול לערוך גם עורך דין שאינו מומחה בתחום, אך יחד עם זאת גם בזוטות שנראות לכאורה קטנות יש פוטנציאל למורכבות עתידית, מאחר שעסקאות נדלן ומקרקעין הינן עסקאות גדולות בסדרי גודל משמעותיים גם כשמדובר על השכרה בלבד ההמלצה היא דווקא לא להתפשר על פחות מהטוב ביותר.
עורכת דין בכירה

מוניטין וניסיון עורך הדין

מוניטין של עורך דין הוא נכס רב עוצמה, אך אינו בהכרח מעיד על קיומן של המיומנויות הספציפיות שנדרשות למקרה הפרטני. הניסיון של עורך הדין לעומת זאת מהווה אינדיקציה משמעותית ליכולת שלו לספק את המענה הטוב ביותר למקרה המדובר. מטבע הדברים, ככל שהניסיון עשיר יותר כך הרלוונטיות לתיק, בהתאם.

שכר טרחה והתחלת עבודה

פגישת ייעוץ עם עורך דין לרוב עולה כסף, לכן כשמגיעים לפגישה ראשונה כדאי להגיע מוכנים ולהימנע מפגישות עם עורכי דין שאינם רלוונטיים כלל. אתר האינטרנט של עורך הדין מהווה מקור נפלא לקבלת מידע על עורך הדין והוא יכול להיות גם מקור לבדיקת מנעד הניסיון של עורך הדין והמשרד בו הוא עובד. שכר הטרחה של עורך הדין נקבע בהתאם לתמחור פנימי והוא יכול להיות מבוסס על שעור מהעסקה או שעת עבודה.

באתר האינטרנט שלנו תוכלו לקבל מידע רב אודות פעילות המשרד והתיקים השונים אותם ניהלנו לאורך השנים, כמו גם מידע מקצועי ורלוונטי בסוגיות נדלן ומקרקעין וכן בתחומי ההתמחות הנוספים של המשרד. לפרטים נוספים צרו קשר בטלפון מספר 03-7794004.