פינוי בינוי תל אביב יפו

Home » מאמרים » פינוי בינוי תל אביב יפו

פינוי בינוי תל אביב יפו

Posted on

 

אם תבחנו את מפת הפרויקטים בתחום הפינוי בינוי בישראל, תוכלו לגלות תופעה מאוד מעניינת. בפריפריה הרחוקה לא מתקיימים פרויקטים כאלה כלל. בפריפריה הקרובה ישנם פרויקטים בודדים ונקודתיים מאוד וככל שמתקרבים למרכז, לגוש דן ולתל אביב, הופכת המפה לצפופה הרבה יותר עם עשרות פרויקטים בכל רגע נתון. מדוע זה קורה ומדוע בכל הקשור לתחום של פינוי בינוי תל אביב יפו היא מיקום אטרקטיבי שמייצר פרויקטים רבים? על כך נסביר בשורות הבאות.

 

תחילה – איך עובד פינוי בינוי?

כדי להבין מדוע בתחום של פינוי בינוי, תל אביב יפו היא עיר מובילה, חשוב להבין כיצד עובד התחום. ובכן, המדובר בתכנית לאומית אשר אמורה לקדם מתחמים רחבים של קרקעות באזוריים עירוניים להתחדשות עירונית, כך שמבנים מטים לנפול יפונו על מנת להקים בניה חדשה. בכדי לממן את העלויות הכרוכות בביצוע של פרויקט פינוי בינוי אי אפשר להתלות על מוכנות הדיירים לבצע את הפרויקט באמצעות ההון העצמי שלהם, אז לשם כך המדינה מציעה לכל יזם שירצה לקדם פרויקט כזה, זכויות בנייה שתאפשרנה לו לבנות יחידות דיור נוספות, מעבר לכמות היחידות שהיו מותרות עד לשלב זה, ואותן למכור במחירי השוק. הרווח ממכירת הדירות החדשות יספק ליזם את הכספים הנדרשים לביצוע הפרויקט כולו, הדיירים לא יצטרכו לשאת באף הוצאה לרבות קבלת פטורים שונים ממיסוי ומהיטלים שקמות מכוח תוכנית פינוי בינוי ולמדינה זה עלה בזכויות דיור בלבד וכולם שמחים ומאושרים. העניין הוא שלהצלחת המודל ישנו תנאי אחד מאוד אכזרי.

 

מהו התנאי ההכרחי לקיום פרויקט פינוי בינוי

בכדי שיזם יסכים לממן פרויקט שלם ולהסתמך על הרווח שיפיק ממכירת דירות נוספות שיבנה בבניין, עליו לדעת מראש שהכסף שיפיק ממכירת הדירות יספיק ליצירת רווח. העניין הוא שבפריפריה מחירי הדיור יכולים להיות מאוד נמוכים, כך שהכסף שיקבל היזם עבור כל הדירות החדשות שימכור, לא יספיק בכדי לכסות את עלויות הפרויקט ולהותיר בידיו רווח ראוי או אפילו סטיית תקן מזערית יכולה להוביל להפסדים. לעומת זאת, בפרויקט פינוי בינוי תל אביב יפו יודעת להציע מחירים גבוהים הרבה יותר ואטרקטיביות גבוהה מאוד לאור מחירי הנדל”ן הגבוהים בעיר ובהתאם ליכולת לייצר רווח משמעותי ממכירת הדירות החדשות בבניין. בהתאם לכך, יזמים לא מוכנים לבצע פרויקטים של פינוי בינוי בפריפריה, אבל מאוד מאוד רוצים להיות מעורבים בפרויקטים כאלה במרכז ובמיוחד בעיר תל אביב.

את כל מה שאתם רוצים לדעת על התחום של פינוי בינוי ובמיוחד אם אתם זקוקים לאנשי מקצוע שילוו אתכם לפני, תוך כדי ולאחר פרויקט פינוי בינוי, במשרד עורכי דין גרומן ושות’ תוכלו למצוא את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום הפינוי בינוי, עורכי דין מקצועיים ומסורים ובעלי היכרות מצוינת וניסיון עם ביצוע פרויקט של פינוי בינוי בעיר תל אביב. לפרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-7794004.