פירמת עורכי דין

Home » מאמרים » פירמת עורכי דין

פירמת עורכי דין

Posted on

מהו מבנה פירמת עורכי דין ומה משמעותה:

עריכת דין היא מקצוע מסורתי, ותיק ומאוד ממוקצע. מדובר עולם מקצועי עצום עם התמחויות ותתי התמחויות רבות, ממשקים עם כל ענפי המשק, סוגיות הפרט, החובות והזכויות האזרחיות והיבטי החיים החברתיים באשר הם.

ישנם סוגי התאגדויות מקצועיות בקרב עורכי דין ואלו מתייחסות לאופן ניהול העסק, סוג השותפות, היבטים נוספים שנוגעים לסוגיות של רישוי, היתרים וניהול חשבונאי. אופי ואופן ההתאגדות משפיע כמובן על השירות אותו מציעה ההתאגדות ללקוחותיה, והיא מושפעת מהגבלות המקומיות.

בין התאגדויות עורכי הדין, ניתן למצוא התאגדויות שכוללות בעלות יחידה, שותפות כללית, התאגדות מסוג חברה בע”מ, שותפות באחריות מוגבלת והתאגדות מקצועית אשר מתקיימת באופן שהוא דומה יחסית להתאגדויות של תאגידים מקצועיים או חברה בע”מ.

עורך דין עצמאי או פירמה- איך לבחור נכון ולמה זה חשוב?

באופן כללי בחיים, ההלימה בין המבנה לתפקוד היא חיונית להצלחה. זה נכון באיברי גוף האדם, זה נכון במבנה החברתי וזה נכון ביתר שאת בעולם המשפטי. ככל שהמומחיות והניסיון של עורך הדין גודל משרדו והיקף עיסוקו  הולכים יד ביד עם המוניטין שלו, תואמים את פרופיל התיק, כך סיכויי ההצלחה וקבלת התוצאה האופטימלית גבוהים יותר.

עורך דין יוקרתי מדי בתיק בעל פרופיל נמוך יכול להסגר בתנאים הרבה יותר מחמירים רק בגלל הפרופיל של עורך הדין ובחירת המערכת להחמיר עם גזר הדין על הרקע הזה. בחירת עורך דין בעל מוניטין רב בתיק בעל עצימות נמוכה יכול לגרוע מהתוצאה האופטימלית ואף להשפיע על המערכת באופן שתחמיר בקביעת גזר הדין. באופן דומה, תיקים מורכבים שמנוהלים על ידי עורכי דין לא מנוסים שאינם מיומנים בעבודה על תיקים בסדרי גודל דומים יפגעו בתיק, בסיכויי ההצלחה שלו ובפוטנציאל הרווח ממנו- בהכרח.

עורכי דין רבים עובדים באופן עצמאי או לכל היותר מנהלים משרד קטן, מה שמאפשר להם להתמחות עד רמה מאד מסוימת. חשוב לזכור שעורך דין עצמאי מתפקד כעסק לכל דבר, אבל זה עסק של איש אחד. משמעות הדבר שכמות המשאבים הזמינים לעורך הדין וההעמקה המקצועית שלו מוגבלים על ידי הדרישות העסקיות של ניהול המשרד ותיק העוסק שלו במס הכנסה. משרד עורכי דין שמתנהל כחברה עם עובדים לעומת זאת מאפשר רווחה התפתחותית לבעלי המקצוע. באופן כזה – עורכי הדין מעמיקים את המיומנויות המקצועיות וההתמחות שלהם, ואנשי הניהול והאדמיניסטרציה מעמיקים את ההיבטים המקצועיים שלהם בניהול ופיתוח המשרד והיבטיו השונים.

פירמת עורכי דין היא מבנה מורכב וגדול יותר ממשרד ממוצע שמתקיים כארגון בעל נכסים.. גודל הפירמה מאפשר לה להתמחות ברמות הגבוהות ביותר במגוון גדול של תחומי התמחות משפטית עם מלוא המשאבים לעשות זאת, וללא הגבלה. פירמות עורכי דין מעניקות לרוב ליווי שוטף לארגונים וחברות גדולות וכן מטפלות בתיקים בסדרי גודל שונים.
פירמת עורכי דין

ליווי וייעוץ משפטי

פירמות עורכי דין עוסקות לרוב בייעוץ וליווי משפטי בתחומים שונים בין אם מסחרי, עסקי, פלילי ועוד. פירמה היא מבנה אחד מתוך מגוון אפשרויות של התאגדות שקיימות בקרב עורכי דין, אלו המשרתות את הפעילות המקצועית והעסקית של עורך הדין ושותפיו.

הלקוח לרוב, יוכל לקבל במסגרת הפירמה את כל סוגי השירות להם הוא זקוק, בעוד שלא בהכרח שירותיה יהיו הכלכליים ביותר מבחינתו. לעומת זאת, ישנם מצבים בהם ניהול בהיקף גבוה הוא חיוני והכרחי בהקשר של מקרים וצרכים מסוימים.

לקבלת מידע נוסף על פעילות המשרד, מבנה הבעלות, הניסיון המקצועי והיקף הפעילות שלנו, אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר באמצעות הקלה על הקישור או בטלפון מס’- 03-7794004.