קניית דירה תמ”א 38

Home » מאמרים » קניית דירה תמ”א 38

קניית דירה תמ”א 38

Posted on

קניית דירה תמ”א 38 – מה כדאי לבדוק?

 

 אין מחלוקת על כך שישנה וודאות גדולה בקניית דירת יש שנייה לעומת  קניית דירה תמ”א 38 שכן הנכס הנמכר קיים ואפשר לבדוק ולבקר בו, יחד זעם זאת, קניית דירה בפרויקט של תמ”א 38 עשויה להיות נוחה ומשתלמת אם ההליך מלווה על ידי אנשי המקצוע הנכונים שמכירים את התחום ובעלי מומחיות לבצע את כל הבדיקות הדרושות עבור הקונים שנהנים, בסופו של דבר, מדירה חדשה מקבלן בתוך אזורי ביקוש בערים הגדולות..

 

קניית דירה תמ”א 38 דומה באופן עקרוני לקניית דירה מקבלן שאינו בפרויקט תמ”א 38, שכן החוקים והתקנות שחלים על היזם והבטוחות שעליו לספק לרוכשי הדירות זהים בשני המקרים, ובכל זאת  בעסקת תמ”א 38 מדובר בעסקה מורכבת שמערבת צדדים נוספים, כדוגמת בעלי הדירות בבניין ולפיכך רצוי ומומלץ לבדוק קבל ייעוץ וליווי ממשרד עורכי דין מקרקעין שמתמחה ובקיא בתחום ושיודע לבדוק את כל הנושאים הרלבנטיים. ראשית, כפי שצוין לעיל,  יש לבחון את הסכם התמ”א שחתמו דיירי הבניין מול הקבלן, את השלב הנוכחי בו נמצא הפרויקט ואת המועד המשוער לסיומו, את הביטחונות והערבויות השונות שמעמיד היזם, האם הוא רשאי למכור דירות לצדדים שלישיים והאם הוא עומד בהתחייבויותיו כלפי בעלי הדירות בהתאם להסכם התמ”א, כל זאת, כמובן, בנוסף לבדיקות הסטנדרטיות שיש לבצע בעת קניית דירה, כמו סוגיות מיסוי מקרקעין, שטח ומפרט הדירה, התאמתה לצרכי הרוכשים וכדומה. 

 

עוד ובנוסף, יש לבחון את מצבו של הפרויקט ברמה התכנונית, מאחר שקבלת היתרי בנייה לביצוע הפרויקט הנו הליך ארוך ומורכב אשר תלוי בדרישות הועדה המקומית בעיר המגורים הרלבנטית ובמדיניותה, בעררים והתנגדויות שיכולים לעלות מצד בעלי דירות ו/או שכנים בבניינים סמוכים. בנוסף לכך, ייתכנו גם שינויים בתוכניות הבנייה על מנת לעמוד בדרישות הוועדה המקומית, ויש להיות ערים לכך ולבחון היטב את הדברים במחלקת ההנדסה של העירייה או הרשות המקומית.

 

לאור האמור לעיל  בדיקה מקיפה של משרד עו”ד במקרקעין שמתמחה בתחום תמ”א 38 חיזוק והריסה ובנייה, , יכולה לספק תשובות חשובות.

 

לפרטים נוספים על קניית דירה תמ”א 38 וקבלת סיוע משפטי הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-7794004.