תמ א 38 אחוז הסכמה

Home » מאמרים » תמ א 38 אחוז הסכמה

תמ א 38 אחוז הסכמה

Posted on

אחוז הסכמה לתמ”א 38

 

חוק המקרקעין קובע כי נדרשת הסכמה של כל בעלי הדירות בבית המשותף על מנת לבצע עבודה שמטרתה חיזוק הבניין והרחבת הדירה ע”י תוספת ממ”ד או בנייתה מחדש. יחד עם זאת ולאור החשיבות שיש בפרויקטים מסוג תמ”א 38, נקבע כי המפקח על הבתים המשותפים רשאי לאשר פרויקט מסוג תמ”א 38 חיזוק או הריסה ובנייה, גם מקום בו אין את הסכמת כל בעלי הדירות בבית המשותף, ובלבד שיש את הרוב הדרוש בהתאם לחוק, וזאת כדי לאפשר את מימוש מטרותיה של תמ”א 38 על אף קיומם של מתנגדים. בשורות הבאות נפרט את אחוז הסכמה לתמ”א 38 בהריסה ובנייה ובחיזוק, בהתאם להוראות החוק.

פרויקט בעל השלכות משמעותיות

 

לפרויקטים של תמ”א 38 יתרונות רבים כמו חיזוק הבניין מפני רעידות אדמה, עליית באיכות החיים ובערכן של הדירות בבית המשותף, בין אם זה על ידי הריסת הבניין והקמת בניין חדש תחתיו ובין אם  על ידי שיפוץ וחיזוק הבניין המשותף על כל תשתיותיו. יחד עם זאת פרויקטים אלו מלווים בלא מעט קשיים ובחסמים בירוקרטיים, משפטיים ופסיכולוגים, שדורשים מצד בעלי הדירות בבניין אורח רוח וסבלנות רבה בתהליך. לא אחת נמצא בבניין משותף שחל עליו תמ”א 38 , בעלי דירות שמתנגדים לפרויקט מסוג זה מסיבות שונות ומגוונות.    .

 

.  , כאמור, החוק מגדיר עבור תמ”א 38 אחוז הסכמה הדרוש, כמפורט להלן:

 

  • תמ”א 38 מסוג  חיזוק – חיזוק הבניין מפני רעידות אדמה, תוספת ממ”ד ושיפוץ כולל של הבניין נדרשת הסכמה של 66% מבעלי הדירות אשר 2/3 מהרכוש המשותף צמוד לדירותיהם.
  • תמ”א 38 מסוג הריסה ובנייה מחדש – ואומר, הריסת הבניין הישן והקמת בניין חדש תחתיו. , נדרשת הסכמה של 80% מבעלי הדירות בבניין אשר 4/5 מהרכוש המשותף צמוד לדירותיהם..

 

למידע נוסף אודות פרויקטי תמ א 38 אחוז הסכמה וכל הקשור בהתנגדויות דיירים, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-7794004 או דרך האתר.