תמ א 38 זכויות הדיירים

Home » מאמרים » תמ א 38 זכויות הדיירים

תמ א 38 זכויות הדיירים

Posted on

 

זכויות דיירים בתמ”א 38 – מה שחשוב לדעת

 

במידה שעל הבניין שלכם חלה תמ”א 38  ובמידה שהתחלתם לקבל הצעות מיזמים, חשוב שתדעו את כל מה שצריך על זכויות דיירים בתמ”א 38.

הזכויות הבסיסיות והמשתנות

 

בכל הקשור לפרויקטי תמ”א 38 זכויות הדיירים משתנות בהתאם לתכנית שחלה על הבניין ולזכויות שניתנות בגינה וכן בהתאם למו”מ שנעשה מול היזם, במטרה למקסם את התמורות המסחריות שניתנות לבעלי הדירות בבניין במסגרת ההסכם, כמו מתן ערבויות, גובה דמי השכירות שישולם להם בגין דיור חלופי, מתן מפרט טכני עשיר לדירות החדשות שתיבנינה וכיוב’. לפיכך חשוב   שבעלי הדירות בבניין יפנו לייעוץ שלעורכי דין בעלי ניסיון רב בתחום, אשר יודעים מצד אחד לשמור על האינטרסים של בעלי הדירות ולמקסם את התמורות שניתנות להם במסגרת ההסכם ויחד עם זאת לאפשר ליזם, אשר נושא את הנטל הכלכלי של הפרויקט כולו, להרוויח את לחמו שכן הצלחה של היזם בפרויקט, תהא גם הצלחתם של בעלי הדירות  .

 

 

זכויות בתמ”א 38 וחיזוק הריסה ובנייה מחדש

 

בפרויקט תמ”א 38 מסוג חיזוק התמורה שבעלי הדירות הנה חיזוק הבניין מפני רעידות אדמה, הרחבת הדירה באמצעות תוספת ממ”ד, תוספת מעלית, שיפור ושיפוץ הבניין על כל תשתיותיו ומתקניו. בפרויקט של הריסה ובנייה, בעלי הדירות מקבלים דירה חדשה, לרוב בשטח גדול יותר משטח הדירה הקיימת על ידי הרחבתה באמצעות תוספת ממ”ד, מרפסת, מעלית וחניה. כך או כך, עם ייעוץ משפטי נכון ומקצועי, בעלי הדירות יקבלו את כל הערבויות המתאימות, דמי שכירות עבור דיור חלופי, מפרט טכני עשיר, מימון עו”ד ויועצים מקצועיים מצד בעלי הדירות, עלייה משמעותית בערך הדירות ובאיכות חייהם.

 

 

מחדש, מאחר שמקבלים דירות חדשות לחלוטין על כל המשתמש מכך, וכמו כן נחסך מהם הצורך לגור בבניין בזמן פעולות הבנייה – כפי שקורה בתמ”א 38 המקורית.

 

לפרטים נוספים על תמ א 38, זכויות הדיירים והיבטים נוספים של הפרויקטים, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-7794004.