תמ א 38 תל אביב

Home » מאמרים » תמ א 38 תל אביב

תמ א 38 תל אביב

Posted on

עורך דין לפרויקטים של תמ”א 38 תל אביב

כידוע, תוכנית מתאר ארצית מספר 38 נועדה בבסיסה לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה. אמנם תוכנית זו אמורה הייתה להתפרש על פני כל רחבי ישראל, אך הלכה למעשה היא הרבה יותר נפוצה באזור המרכז עקב סוגיית הרווחיות ליזמים. אכן, לאורך השנים התקיימו לא מעט פרויקט תמ”א 38 בתל אביב והסביבה, מהם כולם הרוויחו: היזמים את הכסף, בעלי הדירות את הגדלת דירותיהן ושיפור תשתיות הבניין, והעירייה את שיפור חזות העיר ורווחת התושבים.

למידע נוסף לחצו כאן

יחד עם זאת, כל מי שהשתתף בפרויקטים אלו בתל אביב והסביבה יודע שמדובר בדרך ארוכה, שלא פעם עומדים בפניה מכשולים משמעותיים. המכשולים עשויים להיות קשורים למשל להיבטי תכנון ולקבלת אישורים והיתרים מהעירייה, להתנגדויות של דיירים לפרויקט והתמודדות עם דיירים סרבנים, לבעיות במימון הפרויקט וביכולתו של היזם לעמוד בהתחייבויות, ועוד. אכן, מדובר בפרויקטים מורכבים אשר מערבים היבטים משפטיים, בירוקרטים, הנדסיים, כלכליים, מיסוי וכיוצא בזאת. יתר על כן, מעת לעת משתנה גישתה של העירייה כלפי פרויקטי ההתחדשות העירונית, לרבות תמ”א 38 לסוגיה השונים, דבר המתבטא בהחמרות והתניות נוספות, שאותם יש להכיר היטב ולהתמודד עימן באופן יעיל וכדאי. לפיכך, חשוב מאוד שגם את בעלי הדירות וגם את היזמים בפרויקטים אלו ילווה עורך דין תמ”א 38 מנוסה, שכבר ליווה עשרות רבות של לקוחות לשביעות רצונם המלאה.

 

מה עושה למענכם עורך הדין?

כאמור, בפרויקטים של תמ”א 38 בתל אביב חשוב מאוד להיות מיוצגים על ידי עורך דין, בין אם אתם יזמים או דיירים. עבור היזם מטפל עורך הדין במשא ומתן מול הדיירים ובעריכה של הסכם ההתקשרות, בליווי הבנקאי ובדיווחים לרשות המיסים, בהסכמים שנחתמים מול קבלני ביצוע ויועצים, בהשגת אישורים והיתרים, בהתדיינויות מול רשויות וגופים רלוונטיים ועוד. בתוך כך, הדגש הוא על מקסום התמורה שניתן ליזם ומזעור החובות המוטלות עליו, תוך חתירה לפתרונות יעילים ומהירים המאפשרים להפיק את מרב הרווח מהפרויקט. לעומת זאת, עורך דין תמ”א 38 המלווה את הדיירים מייצג אותם במשא ומתן מול היזם ובעריכת ההסכם, בדגש על הביטחונות והערבויות הבנקאיות בשיעור מספק. זאת בנוסף לטיפול בתמורה שמקבלים בעלי הדירות בפרויקט, בהבטחת הפיקוח והייעוץ המקצועי מטעמם, ההגנות המשפטיות המגיעות להם ובכלל שמירה על האינטרסים שלהם.

תמ א 38 תל אביב
לפרטים נוספים וקבלת ליווי וייצוג

למשרד עורכי הדין גרומן ושות’ יש ניסיון של למעלה מעשור בליווי, ייעוץ וייצוג דיירים ויזמים בפרויקטים של תמ”א 38 בתל אביב. אנו מעניקים מעטפת שלמה לכל שלבי הפרויקט תוך הקפדה על שירותי בוטיק וליווי אישי, עם ידע עשיר ומוניטין מצוין המבוסס על הצלחות ויכולות מוכחות. לפרטים נוספים בנושא ולקבלת ליווי הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 03-7794004.