אודותינו

גרומן ושות’ הוא משרד עורכי דין בוטיק המתמחה בתחום המקרקעין בכלל, ובתחום ההתחדשות העירונית (תמ”א 38 חיזוק/הריסה ובנייה, פינוי בינוי) בפרט.

משרדנו מייצג חברות יזמיות, בעלי דירות, חברות קבלניות, גופים ציבוריים ומשקיעים בעסקאות מורכבות, ובכלל זה הסכמי תמ”א 38, הסכמי מכר ורכישה, קומבינציה, פינוי בינוי, חוזים בארה”ב, חוזי מימון (מול תאגידים בנקאיים וחוץ בנקאיים) וליטיגציה אזרחית – מסחרית, על כל גווניה.

משרדנו בעל מומחיות נוספת בתחום הליטיגציה הנדל”נית, ומעניק ייצוג ללקוחותיו בכל הערכאות והטריבונאליים השיפוטיים.

משרדנו מייצג, בין היתר, בתיקים כנגד דיירים סרבנים בפרויקטים של התחדשות עירונית, סכסוכים אזרחיים ומסחריים בין יזמים, סוגיות שונות בתחום התכנון והבניה  וכיו”ב.

המקצועיות, המומחיות, השירות והגישה הייחודיים של משרדנו הם אלה העומדים בבסיס הצלחתנו.

עורכי הדין

עו”ד נדל”ן ותרומתו לכדאיות עסקאות מקרקעין

שירותיו של עו”ד נדל”ן כרוכים כמובן בתשלום, אך מדובר בהוצאה המצדיקה את עצמה מבחינות רבות. קודם לכל, אין לבצע עסקה במקרקעין ללא עורך דין, לא רק בשל דרישות החוק אלא כדי להבטיח את חוקיות העסקה ואת הזכויות שלכם. אבל מעבר לכך, עו”ד נדל”ן בהחלט יכול לתרום להפיכת העסקה ליותר משתלמת.

חיסכון בהוצאות מיותרות

אחד התחומים בהם יש לעו”ד נדל”ן בקיאות מעמיקה הוא כל הקשור בסוגיות המיסוי. אכן, על עסקאות מקרקעין חלים מיסים מסוגים שונים ובראשם מס רכישה, מס שבח והיטלי השבחה. לדוגמא, במס רכישה יש מדרגות הנעות סביב 3.5% עד 10% משווי העסקה, ואילו מס שבח מגלם 25% מרווח ההון על הנכס הנמכר בהשוואה למחיר הקנייה שלו. אין ספק שמדובר בסכומים בלתי מבוטלים העשויים להגיע בקלות לעשרות ומאות אלפי שקלים. עו”ד נדל”ן מיומן המכיר היטב את הנושא יעזור לכם תחילה להבין את חבות המס ומשמעותה לגבי כדאיות העסקה. אבל יותר מכך, ביכולתו להצביע על אפשרויות לפטורים והקלות במס, ולהקטנת חבות המס באמצעות פעולות שונות, מה שיחסוך לכם סכומים נכבדים שעלולים היו לרדת לטמיון.

בנוסף, עו”ד נדל”ן עשוי להביא לשיפור בתנאי העסקה במספר דרכים. כך למשל, בעת קניית דירה מוסיף עו”ד נדל”ן הצהרה מטעם המוכרים לגבי מצבה התכנוני והפיזי, אשר מחייבת אותם לומר את האמת. לא פעם במצב זה מתגלים “לפתע” ליקויים המאפשרים לפתוח את המשא ומתן ולהוריד את התשלום, או להתנות את הקנייה בתיקון הליקויים.

יש עוד דוגמאות רבות נוספות שבהן עו”ד לענייני נדל”ן יכול לשפר את תנאי העסקה וכדאיותה. לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ וליווי מטעם עו”ד נדל”ן מומלץ הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין גרומן ושות’ בטלפון 03-7794004.